Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Klasika pod širákem na střeše Centra Chodov nabídne i letos multižánrové Vivaldianno

Vivaldianno 2013
Vivaldianno 2013
05.07.2013 17:42 | redakce ZaKulturou.cz

Mezinárodní hudební letní festival Tóny Chodovské tvrze se i letos vrací na střechu Centra Chodov, a to hned se dvěma koncerty. Diváci si kromě unikátního multižánrového projektu houslového virtuóza Jaroslava Svěceného a rockera Michala Dvořáka s názvem Vivaldianno mohou užít také galakoncert plný proslulé světové klasiky, kterou posluchačům houslista Svěcený představí společně s Collegiem Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dcerou Julií. Libozvučné tóny se na střeše Centra Chodov ponesou po dva letní večery, 17. a 18. července.

Mezinárodní festival Tóny Chodovské tvrze, u jehož zrodu stál houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, nabídne již po desáté jedinečné kulturní zážitky všem milovníkům nejen klasické hudby. I letos si na střeše Centra Chodov mohou v netradičním open-air prostředí vychutnat mimořádnou multižánrovou hudební formaci Vivaldianno a nově také galakoncert plný tradiční vážné hudby.

Hudební večery odstartují 17. července právě galakoncertem prezentujícím nejznámější instrumentální skladby velikánů W. A. Mozarta, J. S. Bacha či A. Vivaldiho. Houslovému virtuózovi Svěcenému bude v sólových partech sekundovat dcera Julie a violista Karel Untermüller. Doprovodí je Collegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou renomovaného dirigenta Ondřeje Kukala. Zazní také pražská premiéra Dvojkoncertu skladatele Pavla Trojana, ředitele Pražské konzervatoře. Následující letní večer bude patřit oblíbenému projektu VIVALDIANNO 2013, který hravě kombinuje klasickou a rockovou hudbu s prvky world music. Na pódiu se kromě hlavních protagonistů virtuóza Svěceného a rockera Dvořáka, člena skupiny Lucie, sejdou špičkoví interpreti pěti hudebních žánrů. Oba koncerty začínají ve 20 hodin. Vstupenky můžete zakoupit na www.kczahrada.cz nebo www.chodovskatvrz.cz.

„Jsme opravdu rádi, že i letos hostíme na střeše našeho centra mezinárodní hudební letní festival Tóny Chodovské tvrze, který se těší velké divácké oblibě. Právě díky obrovskému zájmu, který jsme zaznamenali loni, byl do programu v Centru Chodov kromě Vivaldianna zařazen také další galakoncert. Věříme, že naši zákazníci oba koncerty na střeše centra s nadšením uvítají,“ řekla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov.

Program Tónů Chodovské tvrze 2013:
: 16. července, 20.00 hodin
Ve znamení letního tanga aneb Setkání s Piazzollou
nádvoří Chodovské tvrze

Jaroslav Svěcený – housle a průvodní slovo
Barbora Perná – soprán
Ladislav Horák – akordeon a bandoneon
Nejen emotivní jihoamerické rytmy dnes již legendárního argentinského zakladatele stylu „tango nuevo" Astora Piazzolly, ale také nádherná Ave Maria tohoto autora či hudba jeho předchůdce i pokračovatele, zazní na úvodním koncertě jubilejního 10. ročníku Tónů Chodovské tvrze.

17. července, 20.00 hodin
Galakoncert pod hvězdami aneb Klasika na střeše
střecha Centra Chodov

Symfonický orchestr Českého rozhlasu (Collegium)
Ondřej Kukal – dirigent
Julie Svěcená – housle
Jaroslav Svěcený – housle
Karel Untermüller – viola
Světově proslulou hudbu W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, J. S. Bacha, která zazní v originálním prostředí střechy Centra Chodov, umocní pražská premiéra Koncertu pro dvoje housle a orchestr renomovaného skladatele a ředitele Pražské konzervatoře Pavla Trojana.

18. července, 20.00 hodin
VIVALDIANNO 2013 aneb Tóny pro všechny generace
střecha Centra Chodov

Skladatel a klavírista Michal Dvořák (člen skupiny Lucie) představuje spolu s Jaroslavem Svěceným pokračování multiplatinovou deskou ověnčeného projektu Vivaldianno, který kromě CD nedávno vyšel také na DVD.

22. července, 20.00 hodin Letní setkání aneb Od opery k SMS* nádvoří Chodovské tvrze
Jiří Škorpík (duchovní otec skupiny 4tet) – zpěv, perkuse, klarinet
Markéta Mátlová - soprán
Jaroslav Svěcený – housle
SMS* trio (kytara, perkuse, violoncello)
Pod zbrusu novým typem pestrobarevného koncertu je autorsky podepsán jeden z nejlepších českých aranžérů a skladatelů současnosti Jiří Škorpík.

23. července, 20.00 hodin Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli (SK) aneb Oslava temperamentu a emocí nádvoří Chodovské tvrze
Orchestr Cigánski diabli patří k nejlepším svého druhu na světě a představí se ve společném česko-slovenském projektu s Jaroslavem Svěceným.

24. července, 20.00 hodin Galavečer italských, francouzských a českých houslí aneb Tóny letních strun nádvoří Chodovské tvrze
Jaroslav Svěcený – housle
Jitka Navrátilová – cembalo
Miroslav Klaus – kytara
Historické italské housle z Milána až po Neapol, francouzské z Paříže a české z Prahy zazní ve skladbách A. Vivaldiho, A. Corelliho, G. Tartiniho, N. Paganiniho, J. Williamse a dalších autorů.Tagy: Centrum Chodov, Festival, Koncert, Vivaldianno, vivaldiano


Přidej komentář