Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Klasikou na pomoc Japonsku

FOK pro japonsko
22.03.2011 22:54 | Obecní dům a. s. a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pořádají v neděli 27. 3. 2011 v 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu benefiční KONCERT PRO JAPONSKO.

Pořadatelé chtějí tímto koncertem ve prospěch přírodní katastrofou postiženého Japonska vyjádřit nejen obecně lidský vztah k tomuto nedozírnému neštěstí, ale také hlubokou účast s japonským národem, se kterým je pojí dlouhodobé přátelské vztahy. FOK pravidelně koncertuje v Japonsku, naposledy v loňském roce, kdy mimo jiné strávil několik dní ve městě Sendai, tak krutě postiženém touto katastrofou. Všichni účastníci vystoupí bez nároku na honorář a úhradu nákladů. Výtěžek ze vstupného bude věnován na humanitární pomoc obětem této přírodní katastrofy.

Orchestr FOK se svým šéfdirigentem Jiřím Koutem zahrají výběr z Mé vlasti Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Vltava, Šárka) a Symfonii č. 9 „Z nového světa“ Antonína Dvořáka. Koncert se bude konat pod záštitou primátora hl. m. Prahy pana Bohuslava Svobody.

Vstupenky v cenách 400, 300, 250 a 200 Kč zakoupíte on-line na www.fok.cz, nebo v pokladně Obecního domu (Tel. 222 002 101). Zdroj: http://www.obecni-dum.cz