Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Koncert 4.12.2016 Vadim Petrov v Obecním domě

Koncert Vadim Petrov - Obecní dům
Koncert Vadim Petrov - Obecní dům
18.11.2016 09:31 | redakce ZaKulturou.cz

Melodie ke kreslenému Krtečkovi, nezaměnitelné tóny Krkonošských pohádek, Přátelé Zeleného údolí – to vše je jen zlomek tvorby současného hudebního skladatele Vadima Petrova.  Profesor Vadim Petrov napsal dosud přes 1400 skladeb, ty nejznámější zazní již 4. prosince 2016 ve Smetanově Síni Obecního domu v Praze.

Vadim Petrov se hudbě věnoval již od šesti let. V Praze úspěšně absolvoval konzervatoř i Akademii múzických umění. Celý život pak pracoval jako pedagog, založil Konzervatoř Jaroslava Ježka, vyučoval na Pražské konzervatoři a Konzervatoři J. Deyla, kde v době normalizace učil mládež s vadami zraku. Po vzoru této konzervatoře pak vznikaly školy v Maďarsku, západním Berlíně či Rakousku. Na počest Vadima Petrova letos přejmenovali největší uměleckou základní školu na základní škola Vadima Petrova.

Hudební skladatel Vadim Petrov je v Čechách znám hlavně pro svou filmovou a rozhlasovou tvorbu. Melodie z Krkonošských pohádek či z animovaného Krtečka jsou dodnes velmi známé všem generacím nejen v Česku, ale i ve světě. Přátelství Vadima Petrova a Zdeňka Millera inspirovalo jak Krtkovy příběhy, tak samotnou hudbu. Možná právě proto si rozverné melodie broukají i v Jižní Americe, Japonsku či v Austrálii.

Koncert, který zaštituje ministr kultury Daniel Herman, se koná 4. prosince od 19:30 v prostorách pražského Obecního domu a hlavním tématem večera bude uvedení premiéry cyklu symfonických básní „Pražské ornamenty“ (Pražské ornamenty, Elegie, Pražský hrad). Českou premiéru bude mít právě již zmíněná melodie filmu O krtkovi. Kromě novinek se samozřejmě můžeme těšit i na nestárnoucí klasiku. Zazní slavné Nokturno in G i Krkonošská pohádka.

Letošní (třetí) ročník koncertu je opět uspořádán pod patronací vnučky Vadima Petrova, světové TOP modelky Lindy H. Vojtové. Vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Marko Ivanoviće a večerem bude provázet Alfred Strejček.

Potěšte své a srdce blízkých a přijďte si užít nezapomenutelný předvánoční hudební zážitek s melodiemi Vadima Petrova.

Více informací na www.vadim-petrov.cz, vstupenky v síti Ticketpro a Ticketportal

 

Program koncertu:

Pražské ornamenty, cyklus tří symfonických básní

– Pražské ornamenty, Op. 68

– Elegie, Op. 79

– Pražský hrad, Op. 77

přestávka

Krkonošská pohádka, Op. 75

– Riva dei Pini

– Nokturno in G, Op. 60

 

Tango Habanero

– Principálka, Op. 69

– Burleska

– Lyrický valčík/ Mám Tě rád

Melodie Krtka I


Koncert Vadim Petrov - Obecní dům


Tagy: koncert


Přidej komentář