Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Koncert eSACHERe - 12 skladatelů švýcarského mecenáše Paula Sachera

esachere
28.04.2011 08:15 | Jste zváni na premiérové koncertní uvedení švýcarského projektu "eSACHERe", českým violoncellistou Františkem Brikciem, které se koná v pondělí 9. května 2011, od 19:00 hodin, v Národní galerii - Klášteře sv. Anežky České v Praze (Milosrdných 17, Praha 1).

Na koncertě "eSACHERe" vystoupí český violoncellista František Brikcius se skladbami 12 světových skladatelů (Conrad Beck, Luciano Berio, Pierre Boulez, Benjamin Britten, Henri Dutilleux, Wolfgang Fortner, Alberto Ginastera, Cristobal Halffter, Hans Werner Henze, Heinz Holliger, Klaus Huber a Witold Lutoslawski). Hosty večera budou dirigent Jan Talich a eSACHERe Cello Ensemble.

U příležitosti 70. narozenin švýcarského dirigenta a mecenáše Paula Sachera (1906 - 1999) oslovil ruský violoncellista Mstislav Rostropovič 12 skladatelů k vytvoření 12ti skladeb pro violoncello (cyklus eSACHERe), které částečně byly slavnostně provedeny v Curychu 2. května 1976. Skladby využívají motiv složený ze jména Paula Sachera (Es, A, C, H, E, Re).

Koncert "eSACHERe" se koná pod záštitou pod záštitou Velvyslanectví Švýcarské konfederace a v rámci 9. ročníku festivalu 9th Annual Daniel Pearl World Music Days.

Nastudování programu bylo podpořeno stipendiem MK ČR. Ve spolupráci s Národní galerií, za podpory tiskárny Tiskap, společnosti Railreklam, the Swiss Arts Council Pro Helvetia a Britten-Pears Foundation.


Vstup na koncert je volný, nicméně vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervaci na emailové adrese: rezervace@Brikcius.com (Akreditace pro tisk: akreditace@Brikcius.com ). Více informací na http://www.Brikcius.com .

Přidej komentář