Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Koncert proti strachu s The Tap Tap a Xindlem X

The Tap Tap koncert proti strachu
The Tap Tap, zdroj: www.thetaptap.cz
10.08.2011 22:53 | Kapela The Tap Tap a Xindl X pořádají v neděli 11. září 2011 Koncert proti strachu. Koná se od 15:00 hodin na Střeleckém ostrově v Praze 1.

Právě deset let po útocích na americká dvojčata se Střelecký ostrov v Praze od 9 do 18 hodin promění v zónu beze strachu a bariér . Bezbariérový ostrov se pro vozíčkáře i všechny návštěvníky zpřístupní po jak po vodě (z náplavky mezi Výtoní a Palackého náměstím) tak i výtahem z mostu Legií. Ze schodů mostu se mohou vozíčkáři stejně jako zdraví lidé spustit na ostrov po lanech. Slaňování, doprava lodí i vstup na celý program jsou pro všechny zdarma. Návštěvníci uvidí ukázky sportovních aktivit lidí s handicapem a mohou si je dokonce i sami vyzkoušet. K dobru přijdou také vepřové hody a další občerstvení.Od 15 hodin začne koncert The Tap Tap a Xindla X. Svým tradičním repertoárem podpoří kapela handicapovaných studentů diskusi o tom, co vyžaduje větší odvahu - zda zemřít jako mučedník, nebo žít život s handicapem. Diskusi o bezpečí uprostřed Evropy ale také o bezbariérovosti měst a potýkání se s handicapem nabídne program na Střeleckém ostrově, který podpoří také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a senátor Jiří Oberfalzer.

Večer dne 11. září od 18 hodin pořádá MZV v Černínském paláci koncert legendární kapely The Plastic People of the Universe jako upomínku událostí v New Yorku.Více na: www.thetaptap.cz


Tagy: The Tap Tap, Xindl X


Přidej komentář