Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Konec rocku aneb předvánoční Rockfest vol. 2 se blíží

konec rocku
Plakát festivalu
19.11.2009 01:30 | 12. prosince 2009 se uskuteční II. ročník rockově-multižánrového pražského festivalu, který se ustálil na prozaickém názvu Předvánoční Rockfest, kterým signalizuje čas svého konání. Letošní ročník nalezne své zázemí v klubu Chapeau Rouge na Starém Městě a představí postupně tyto neotřelé a muzikou zapálené interprety a skladatele: stěží žánrově zařaditelné První Hoře (za rok 2008 si skupina odnesla sošku Anděla v kategorii hard&heavy), mladičkou Crazy Áňu (svérázný objev písničkářské scény), alternativně-folkrockové Z davu (aktuální 1. místo v soutěži Šiba Music Chance), electronicky laděnou Zimu (semifinalisté prestižní vyhledávací soutěže RGM Live Space) nebo natlakovanou pražskou Jo-Ann (v České rockové lize 2008 stanula na 3. vítězném umístění). Jako hosté zavítají poprvé do České republiky od německých sousedů kapely Empty Guns, kteří kombinují prvky hip-hopu s kytarovou muzikou a Paan, vydávající se na cestu progressive rocku.

Nosnou ideou festivalu se při jeho vzniku v létě 2008 stala myšlenka vytvořit dramaturgicky nekonvenční a přesto atraktivní minipřehlídku kapel, které mají za sebou již různá ocenění, pozitivní kritiky a stále se rozšiřující fanouškovské základny, ale které v letních měsících svým jménem zatím nezdobily tučným písmem plakáty monstrózních festivalů, jejichž dramaturgie je z pochopitelných důvodů značně setrvačná. Předvánoční Rockfest má za cíl tyto kapely představit jako čerstvý příval originální a kvalitní muziky pro nejen naši českou scénu. Festival se tak zaručuje být žánrově velmi pestrým, pojem „rocková hudba“ tu můžeme nalézt téměř bez jakýchkoli bariér. Během uplynulého roku si tento festival získal již řadu příznivců, především pak mezi fanoušky alternativnější české hudební scény.

Předvánoční Rockfest nabídne i doprovodný program v podobě produkce DJ´s nebo soutěže o ceny.

Vstupenky si můžete rezervovat na adrese rezervace@chapeaurouge.cz či zakoupit přímo v klubu Chapeau Rouge - http://www.chapeaurouge.cz - za předprodejovou cenu 170 Kč! Standartní vstupné na místě v čas konání pak bude činit příznivých 200 Kč. Oficiální začátek festivalu se předpokládá na 17:00.

Veškeré informace a aktuální novinky naleznete na oficiálních stránkách Předvánočního Rockfestu http://www.predvanocnirockfest.cz.

Tagy: konec rocku, rockový koncert


Přidej komentář