Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Lenka Dusilová i Marta Töpferová se představí v KC12

Lenka Dusilová a Beata Hlavenková
Lenka Dusilová a Beata Hlavenková
26.02.2014 19:16 | redakce ZaKulturou.cz

12. 3. 19.30 Lenka Dusilová a Beata Hlavenková

Několikanásobná zpěvačka roku LENKA DUSILOVÁ vyjíždí vedle domovské Baromantiky na sérii vystoupení v duu se svojí zásadní hudební partnerkou, nadžánrovou klavíristkou a skladatelkou Beatou Hlavenkovou. Jen s pomocí dvou ženských hlasů, kytar, klavírního kouzlení a hájemství krabiček vás obě muzikantky provedou Lenčiným (a částečně i Beátiným) repertoárem s důrazem na aktuální tvorbu a písničkovou podstatu – vzpomenou na unikátní projekt Eternal Seekers, aktuální Baromantiku, na starší alba, ale zavedou Vás i do nových hudebních krajin navazujících na dosavadní spolupráci. Těší se na vás zpěvačka s hlasem, který si nespletete a její „druhá půlka“, Beáta Hlavenková, podle mnohých nejosobitější česká klavíristka.

Vstupné: 250 Kč, studenti 210 Kč

 

23. 4. 19.30 Marta Töpferová & Tomáš Liška    „Milokraj“

Koncert světově uznávané představitelky world music Marty Töpferové, která patří v tomto hudebním žánru ke světové špičce a kontrabasistyTomáše Lišky, předního českého jazzmana,  navazuje na úspěšnou koncertní sérii českého jazzu.
Inspirací pro vznik nových skladeb byla moravská a česká lidová hudba. Tomu odpovídá i nástrojové obsazení: housle, cimbál, kontrabas a kytara.  Patrné jsou však i vlivy ze světa soudobé hudby, jazzu a world music.

Vše podtrhuje příjemný, potemnělý alt Marty Töpferové. Skvělý zážitek z nádherné hudby - na takový koncert se nezapomíná!

Vstupné  250 Kč,  studenti 210 KčTagy: KC12, Koncert, Lenka Dusilová


Přidej komentář