Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Lenzman 6. 5. v pražské Roxy zastoupí Metalheadz

Lenzman
28.04.2011 08:22 | Vstup zdarma tentokrát nabízíme do 23h za vyslovení občanského jména nizozemského producenta Lenzmana. Tenhle šikula se totiž jmenuje Teye Van Vliet a bude hlavním hostem květnového Shadowbox mejdanu v Roxy.

Stejně jako řada jiných populárních jmen i Lenzman začal nejprve djingem. Hraje již od konce devadesátých let a svým uměním za mixážním pultem si vysloužil rezidenturu na řadě prestižních nocí, třebas v holandských městech Amsterdam a Leiden. Za více než dekádu nasbíral řadu djských zkušeností a slyšet ho v akci je radost. Nepatří totiž mezi umělce, kteří vystupují z nutnosti, a každou party si náležitě užije.

Hudbu má Lenzman v rodině. Táta v mládí hrával na kytaru a přiblížil synovi jména jako The Rolling Stones či The Who. Milovnicí muziky je ostatně i Lenzmanova maminka, která uši svého kudrnáče masírovala Jimim Hendrixem, Pink Floyd či Davidem Bowiem. Jako náctiletý pak Lenzman na čas propadl metalu, který však okolo patnácti vystřídal hip-hop.

Lenzman následně pět let koketoval s rapem, který nakonec vystřídal za vlastní produkci. Zásadním momentem byl v půlce devadesátých let objev drum’n’bassu, který se stal Lenzmanovou novou hudební láskou. Přesto má tenhle Nizozemec dodnes k hip-hopu vřelý vztah a společně se soulem a funkem je jeho velkou hudební inspirací.

Lenzman začal produkovat v roce 2002 a první desku si djs mohli koupit o tři zimy později. Z kraje letošního roku katalog čítá více než čtyřicet skladeb a Van Vliet se může chlubit releasy na takových labelech jako Metalheadz, Soul:R, Subtitles či Shogun Audio.


Ve svých setech Lenzman kombinuje deep zvuk s melodičtějším drum’n’bassem a díky vytříbené selekci tak 6. května jistě potěší řadu návštěvníků mejdanu Shadowbox@Roxy. My už se nemůžeme dočkat a čas si krátíme aktuálním setem, který vokálně doprovází sličná Britka Riya.

Přidej komentář