Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Loyca pokřtí v Roxy svůj první videoklip

loyca
Loyca křtí první videoklip
27.02.2010 17:54 | Po dvouletém fungování přichází pražská kapela Loyca se svým prvním videoklipem. Ten se vztahuje k jejich druhému singlu s názvem Saturday Morning. Premiéra a křest klipu proběhne v klubu Roxy v rámci akce Free Mondays 29. března 2010.

Kapela složená z členů Dana Yousifová, Petr Lisac, Jan Podzimek a Dandy Frutti vsází u svého prvního klipu na originalitu jak u námětu, tak u techniky natáčení. „Točit se bude velmi netradiční, avšak čím dál tím rozšířenější metodou. Místo kamery bude použit hodně kvalitní foťák,“ vyjádřil se k novému snímku zkušený animátor a scénárista Dan Řehák, který se do klipu pustil s radostí. „V tuto chvíli dokončujeme scénář, ale můžu říct, že se v klipu jedná o velmi dramatický a epický příběh,“ napíná diváky Dan. Kromě samotných členů kapely si v klipu „zahrají“ i dřevěné loutky. Na další překvapení si ale diváci musí počkat až do pražské Roxy, kam je každé pondělí vstup zdarma.

Singl Saturday Morning natočí Loyca opět v nahrávacím studiu Faust Records, kde se zrodil i jejich první počin Lesson of the fight. V tomto studiu nahrávali i například Gaiah Mesaiah, Visací Zámek či Tam Tam Orchestra. „Do Faust Records se vracíme moc rádi. Spolupráce s producenty i kvalita výsledku u našeho prvního singlu byla skvělá,“ hodnotí spolupráci bubeník Honza Podzimek.


Více o kapele na www.loyca.cz.

Přidej komentář