Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Markéta Irglová a Glen Hansard zahájí v Praze evropské turné již v pondělí: přijďte včas, bude plno!

hansard
Markéta Irglová a Glen Hansard zahájí v Praze evropské turné již v pondělí: přijďte včas, bude plno!
30.01.2010 16:30 | Markéta Irglová a Glen Hansard pod hlavičkou The Swell Season zahájí již v pondělí 1. února 2010 ve velkém sále pražské Lucerny a v úterý 2. února v brněnském Semilassu rozsáhlé evropské turné, které zahrne 20 koncertů v prestižních sálech celkem dvanácti zemí. „Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu,“ říká Marek Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda a jeho The Frames přivedl na česká pódia. Duo, které za píseň „Falling Slowly“ získalo loni Oscara, doprovodí na pódiu další hudebníci – členové Glenovy domovské kapely The Frames. The Swell Season představí nové album „Strict Joy“, které navazuje na jejich soundtrack k filmu „Once“ a eponymní první album. „Vzhledem k tomu, že Čechy a Morava byly pro Glena a The Frames v posledních sedmi letech vedle Irska téměř druhou domovskou scénou, dojde určitě i na blok písní této kapely,“ doplňuje Marek Irgl. Naposledy oba hudebníci vystoupili v Praze v červnu 2008 a pak na pár letních festivalech. Od té doby projela kapela několikrát na turné Spojené státy, podmanila si ale i Austrálii, jihovýchodní Asii (v Jižní Koreji se album „Once“ stalo nejprodávanější zahraniční deskou roku) či Japonsko. „Oscarového“ soundtracku se pouze v USA do dnešního dne prodalo přes 800.000 kusů. Jako předskokan se na obou koncertech představí úspěšný americký písničkář Josh Ritter, kterého kdysi objevil právě Glen Hansard.
Praktické informace k pražskému koncertu: Na pražský koncert zbývají už POUZE vstupenky na stání, které jsou v prodeji v síti Ticketpro (www.ticketpro.cz) za 440 Kč (včetně poplatku). Vstupenky budou s největší pravděpodobností k dostání i přímo na místě před koncertem. Brněnský koncert je vyprodaný. Velký sál Lucerny bude otevřen od 18.30, přijďte včas, ať se vyhnete největším davům a frontám. Josh Ritter začne hrát v 19.30. Po něm, po krátké přestávce The Swell Season.

Spolupráce Glena a Markéty se datuje zpět do roku 2003, v roce 2006 vyústilo v nahrání alba „The Swell Season“ pojmenovaného podle knihy Glenova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého. Ve stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu „Once“ režiséra Johna Carneyho, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli i hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň „Falling Slowly“ Oscara v kategorii „Nejlepší původní píseň“. Jejich postavy se také později objevily v jedné epizodě seriálu Simpsonovi.

Koncert v Praze pořádá agentura Menhir, koncert v Brně klub Fléda.


www.once.cz
www.myspace.com/theswellseason
www.theswellseason.com


Přidej komentář