Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na Chodovskou tvrz se vrací komorní vážná hudba a špičkoví interpreti

chodovska tvrz - Housle
Gabriela Demeterová
13.10.2011 22:57 | První pravidelný cyklus představí osm špičkových českých houslistů. Na Tvrzi zahraje např. Gabriela Demeterová nebo Martin Zbrožek. Cyklus zahajuje 12. října Jaroslav Svěcený.Od října do května se diváci houslových koncertů na Chodovské tvrzi mohou těšit na sólový program připravený speciálně pro komorní atmosféru jejího sálu. Dramaturgie cyklu spojila výrazné osobnosti s naprosto odlišným přístupem k houslím.„Oslovili jsme přední české houslisty tak, aby si pravidelní diváci cyklu dokázali představit rozmanitost jak tohoto hudebního nástroje, tak české houslové špičky. Kromě známých houslových osobností jako je Jaroslav Svěcený nebo Gabriela Demeterová jsme přizvali Martina Zbrožka, u kterého jeho skvělý jazzový talent zastiňuje herectví, houslista Václav Návrat představí na Tvrzi program staré barokní hudby s dobovými nástroji, na programu jsou i vynikající mladí talenti jako je Jana Vonášková-Nováková nebo Jiří Vodička,“ představuje program jeho dramaturg Lukáš Kuta. Ten si na listopadovém koncertu také sám zahraje a to převážně svoje skladby a improvizace, v kterých patří mezi českou špičku.

Pro pravidelné diváky pořadatelé připravili možnost předplatného, a to jak na celý cyklus tak na 6 vybraných koncertů za zvýhodněné ceny. Předplatné i vstupenky na všechny jednotlivé koncerty je již k dispozici na pokladně Chodovské tvrze.

„Komorní vážnou hudbu vracíme do celoročního programu záměrně. Tento program má na Tvrzi velkou tradici, sál je pro až intimní kontakt mezi hudebníky a publikem ideální. A navíc je hudební program přirozeným doprovodem k rodící se galerii současného umění,“ říká šéf Chodovské tvrze David Kašpar.

Program cyklu Housle na Chodovské tvrzi:

12. října: Jaroslav Svěcený / klasika a multižánrový koncert - zahajovací koncert cyklu
23. listopadu: Lukáš Kuta / současná a vlastní tvorba pro housle
14. prosince: Jana Vonášková - Nováková / špičková mladá interpretka
25. ledna 2012: Martin Zbrožek / herec a improvizátor v roli skvělého jazzového houslisty
15. února 2012: Jiří Vodička / virtuozní houslista z nejmladší generace hudebníků
21. března 2012: David Pokorný / primárius Epoque Quartet v sólovém programu
18. dubna 2012: Václav Návrat / špičkový interpret staré hudby se svým triem
16. května 2012: Gabriela Demeterová / přední osobnost české hudby přijala pozvání na závěrečný koncert cyklu.

Přidej komentář