Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na tuzemské poměry nevídaný projekt spojil světové hudební hvězdy, aby uctily památku Václava Havla

The Parliament of Souls
The Parliament of Souls
06.10.2016 21:55 | redakce ZaKulturou.cz

Joe Lynn Turner (USA), Celeste Buckingham (USA/SK), George Gakis (GR), Chantal Poullain (FR), Justin Lavash (UK) a Juwana Jenkins (USA) – to jsou ústřední postavy projektu The Parliament Of Souls, který začátkem listopadu uctí památku Václava Havla. Turner, Buckingham, Poullain a Jenkins při té příležitosti také živě vystoupí na pražském Žofíně.

Mezinárodní projekt The Parliament Of Souls je věnovaný všem lidským duším a také  vzpomínce na duše těch, kteří s námi už být nemohou. Jedná se o anglicko-francouzskou verzi hudebního videoklipu Vláda dušiček a o dokumentární film nazvaný In Love We Trust.

 Videoklip vznikl už v roce 2013 ke stejnojmenné skladbě skladatele a producenta Zdeňka „Berry“ Berana na text Michala Horáčka. Na námět chicagského kameramana českého původu Vladimíra Van Mauleho ho natočil režisér Mikoláš Orlický, hlavní role si zahrály herečka Ivana Chýlková a sólistka baletu Národního divadla Zuzana Šimáková. Původní part nazpíval František Segrado za doprovodu skupiny Glanc.

 „Nápad zrealizovat i mezinárodní verzi v angličtině přišel po velmi kladných ohlasech ze zahraničí. Mám upřímnou a velkou radost, že se tento neuvěřitelný sen podařilo zrealizovat a že zaujal tak skvělé interprety," říká Beran.

Díky neutuchající snaze se Beranovi s úspěchem podařilo oslovit zvučná jména světové hudební scény. Nově tak skladbu Vláda dušiček, v anglickém překladu The Parliament Of Souls, nazpívali Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow či Yngwie Malmsteen), Celeste Buckingham, George Gakis, Justin Lavash a Juwana Jenkins. Poslední sloku písně ve francouzštině recituje Chantal Poullain.

„Naprosto jsem se do písně zamiloval a je mi velkou ctí, že můžu být součástí něčeho tak krásného, vyjímečného a hlubokého,“ říká ke své účasti na projektu Turner.

Dokumentární film, jehož režisérem je Janek Cingroš, mapuje vznik a vývoj projektu. Před kamerou se objeví všichni interpreti, kteří mimo jiné vzpomenou na Václava Havla a také se zamýšlí nad morálními hodnotami současného světa.

„Jen málo věcí dnes dokáže společnost spojovat a hudba je bezpochyby jednou z nich. A nejen hudba, ale také lidé. Přesně takovou osobností byl i Václav Havel. Jeho schopnost naslouchat a uvádět věci na pravou míru dnes nemá obdoby,“ upřesňuje Cingroš.

 Na Slavnostním galavečeru 5. listopadu 2016 od 19 hodin, na kterém vystoupí Joe Lynn Turner i Celeste Buckingham spolu s dalšími tuzemskými hudebními osobnostmi. Galavečer se uskuteční i díky laskavé podpoře radnice Prahy 1 a starosty Oldřicha Lomeckého. Ten koncert vítá nejen jako připomínku odkazu významného politika, ale především úžasného člověka.

„Václav Havel díky své povaze stále žije v srdcích mnoha lidí. Navenek plachý muž měl obrovskou vnitřní sílu, která je inspirativní pro každého jen trochu vnímavého člověka. Děkuji všem, kteří tento koncert připravují a těším se na nevšední zážitek,“ říká Lomecký.

Více informací o projektu: https://www.facebook.com/theparliamentofsouls
Tagy: koncert


Přidej komentář