Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nejžádanější tenorista současnosti Jonas Kaufmann se po sérii úspěchů vrací do Prahy

Jonas Kaufmann 2011
Jonas Kaufmann Praha 10.1.2011 foto: Roman Vondrouš ČTK
22.09.2011 00:02 | Koncert hvězdného zpěváka Jonase Kaufmanna se uskuteční v neděli 8. ledna 2012 v Obecním domě v Praze. Charismatický tenorista se vrací do Prahy s novým programem složeným z nejslavnějších operních árií a písní.

"Na počátku byla alchymie škály hlasových valérů nejvýraznějšího a nejflexibilnějšího ze současných tenorů – Jonase Kaufmanna, který hned v první árii i dále během celého večera dokazoval, že nemá pouze překrásný hlas, ale že je i svrchovaným umělcem a okouzlujícím hercem, jehož schopnost sdělovat neustále něco nového v každé další frázi je trvalým osvěžením. Jeho nádherně temný, podmanivý hlas vytváří plynoucí nuance, oplývá jemnou dynamikou, která té nejvznešenější z uměleckých forem dodává intimitu. A pak jsou tu trylky – ty pevně vystavěné vysoké tóny, které přicházejí (zcela zjevně) tak lehce a jsou tak strhující."
Tosca, Royal Opera House, hodnocení 5/5, Edward Seckerson, The Independent, 15.7.2011

Jonas Kaufmann je celosvětově uznáván jako jeden z nejvýznamnějších umělců dneška. Rodilý Mnichovan je považován za jednu z největších světových operních hvězd a mezinárodní tisk ho označuje za nejžhavějšího tenoristu současnosti. Je držitelem řady prestižních hudebních ocenění. Kritika vyzdvihuje emotivní rozmanitost jeho projevu, neboť Kaufmannův sytý tenor bravurně zvládá temné dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost. Vystoupení Jonase Kaufmanna na předních světových operních scénách a koncertních pódiích sklízejí bouřlivé ovace publika a zároveň také nejvyšší ocenění kritiků.V současné době nejžádanější světový tenorista letos absolvoval vysoce ceněná koncertní vystoupení v Evropě a USA a za své výkony v hlavních rolích byl oslavován v newyorské Metropolitní opeře, londýnské Královské opeře Covent Garden, Vídeňské státní opeře, v operních domech v Mnichově, Valencii, Curychu a v milánské La Scale.

Jeho první koncert v Praze letos v lednu byl beznadějně vyprodán a nadšené publikum v rekordně zaplněné Smetanově síni jej odměnilo čtyřikrát ovacemi ve stoje. Jonase Kaufmanna doprovodí na koncertě ve Smetanově síni Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, který bude řídit německý dirigent Jochen Rieder.

Datum: 8.1.2012 v 19.30 hodin
Místo: Obecní dům, Smetanova síň – náměstí Republiky 5, Praha 1
Vstupenky v síti Ticketpro.


Přidej komentář