Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nejžhavější tenorista současnosti Jonas Kaufmann vystoupí v Praze

Jonas_Kaufmann_Foto1.jpg
Jonas_Kaufmann
04.11.2010 15:13 | Hvězdný zpěvák Jonas Kaufmann je celosvětově uznáván jako jeden z nejvýznamnějších umělců dneška. Charismatický rodilý Mnichovan je považován za jednu z největších operních hvězd a světovým tiskem je označován za nejžhavějšího tenoristu současnosti.

Vystoupení Jonase Kaufmanna na předních světových operních scénách a koncertních pódiích sklízejí bouřlivé ovace publika a nejvyšší ocenění kritiků, letos byly oslavovány jeho výkony v newyorské Metropolitní opeře (Tosca, Carmen), v londýnské Royal Opera Covent Garden (spolu s Angelou Gheorghiu v Carmen, v La Traviatě s Annou Netrebko) nebo v Bavorské či Vídeňské státní opeře. Je také držitelem mnoha prestižních hudebních ocenění včetně Zpěvák roku Echo Klassik Award 2010, kterou převzal z rukou rockové legendy Stinga. Hudební kritika vyzdvihuje jeho emotivní rozmanitost projevu. Kaufmannův sytý tenor bravurně zvládá temné dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost.

Česká veřejnost zná Jonase Kaufmanna z filmových představení jeho vynikajících kreací ve Wagnerově Lohengrinovi, Verdiho Donu Carlosovi a Bizetově Carmen. Jeho první vystoupení v České republice se uskuteční v pondělí 10. ledna ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v 19,30 hod. Jonas Kaufmann přednese repertoár složený z nejslavnějších operních árií. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude řídit německý dirigent Jochen Rieder.

První vystoupení Jonase Kaufmanna v České republice
Pořádající agentura: Panart.
Datum: 10.1.2011 v 19.30 hodin
Místo: Obecní dům, Smetanova síň – náměstí Republiky 5, Praha 1
Vstupenky v síti Ticketpro již od 495 Kč k sezení.

Přidej komentář