Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Novoměstská radnice: Koncert klasické hudby Tomáše Kača a jeho hostů v rámci festivalu Khamoro

Koncert klasické hudby Tomáše Kača
Koncert klasické hudby Tomáše Kača
19.06.2022 02:11 | redakce ZaKulturou.cz

V pondělí 11. července 2022 je v krásném prostředí Novoměstské radnice na programu fantastický koncert fenomenálního klavíristy Tomáše Kača s jazzovými hudebníky ozdobí červencový program letošního ročníku festivalu Khamoro. Společně s ním představí bubeník Marek Urbánek a kytarista Marek Cába.

Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr “sui generis”, natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. Jeho cesta od bazarového rozladěného pianina v novojičínském bytě tradičně velké romské rodiny za klaviaturu koncertního Steinwaye v plné newyorské Carnegie Hall má rysy amerického snu. Za pouhé dva roky dokončil studium na prestižní Berklee College a od té doby koncertuje po celém světě. Velký ohlas vyvolalo i jeho debutové album My Home, na němž hostuje hvězdný držitel ceny Grammy John Patitucci.

Kromě zmíněných skvělých hudebníků Marka Urbánka a Marka Cáby se v rámci koncertu představí také zpěvačka Eva Burešová a sestra Tomáše, zpěvačka Veronika Kačová.

Velký sál Novoměstské radnice

11. července 2022 začátek koncertu 19:30 hod

VSTUP ZDARMA


Facebook událost https://www.facebook.com/events/2224267924393040/?ref=newsfeed

Web https://www.khamoro.cz

Facebook https://www.facebook.com/TomasKacoFanPageTagy: Khamoro, koncert, vstup zdarma


Přidej komentář