Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ondra Škoch (ex Chinaski) vydává sólovou desku Řekni napořád

Ondra Škoch
Ondra Škoch
12.03.2019 14:26 | redakce ZaKulturou.cz

Skladatel a hudebník Ondra Škoch, známý především jako dlouholetý baskytarista kapely Chinaski, vydává sólové album Řekni napořád. Texty písní napsala jeho žena Alice. Album produkoval Jiří Mašek. Křest alba proběhne 8. 4. 2019 v Paláci Akropolis (Praha) při příležitosti 40. narozenin Škocha.

„Na desce jsem začal pracovat krátce po odchodu z kapely Chinaski. Promítly se do ní události posledního roku. Každá ze skladeb vypráví příběh, a proto je deska něco jako mozaika prožitků a výpovědí. Tomu odpovídá i pestrost hudebních stylů,“ popisuje Škoch. Album Řekni napořád začalo vznikat v létě 2018 a Škoch si k jeho realizaci pozval své hudební kolegy a přátele. Producenta Jiřího Maška, ex Chinaski dechovou sekci tvořenou Štěpánem Škochem a Petrem Kužvartem, zpěvačku Báru Polákovou, hráče na dechové nástroje Davida Ebena, jazzového klavíristu Ondřeje Kabrnu, kontrabasistu Petra Tichého a bubeníky Jana Linharta a Antonína Jínu. Album bylo natočeno ve studiích All Senses Production a Good Day Records.

Autorem textů písní je Ondrova žena Alice. „Není to poprvé, co na desce spolupracuji s Alicí. Nejdřív vždy přijde text, který mě inspiruje k melodii. Stejně tomu bylo i na Řekni napořád, ovšem s jedinou výjimkou. Text a hudbu k titulní skladbě jsme psali prakticky zároveň, aniž bychom o tom věděli,“ doplnil Škoch. Album obsahuje 12 autorských písní včetně dvou čistě instrumentálních skladeb. O grafickou podobu bookletu se postarali Lucie Loosová, Kateřina Fairaislová, Monika Myslivečková a Jáchym Grohman.

Na křtu 8. 4. zazní celé album Řekni napořád a také průřez tvorby Škocha z období, kdy působil v kapelách Chinaski, Nitky nebo Manon. Písně zazní včetně smyčcového kvartetu a vokálního doprovodu v podání 17 členné kapely. Pozvání přijali muzikanti a hudební kolegové David Eben, Marpo, Eva Matějovská a Petr Hanzlík, ti vystoupí jako hosté večera. Vybrané písně doprovodí farní sbor Schola sv. Václava.

Album vychází pod hlavičkou vydavatelství Good Day Records a už dnes je k dostání v digitální podobě i v prodejní síti Bontonland. Vstupenky na křest lze zakoupit v síti goout.cz a www.palacakropolis.cz. Více informací na www.ondraskoch.cz či facebook.com/ondraskochmusic.

S vydáním Řekni napořád si Škoch připisuje 4. sólovou desku. Kromě sólové dráhy se aktuálně věnuje také vzdělávacímu projektu EduRockShow nebo hudebnímu inkubátoru Music Cluster (prošly jím například kapely Sabrage, Mrakoplaš, Veronika Wildová & Divoko, Vesper, Petr Lüftner a další).Tagy: baskytarista, hudebník, skladatel, sólové album


Přidej komentář