Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Operní zpěvák José Carreras vystoupí v rámci svých vánočních koncertů již v sobotu v Praze

Jose Carreras
José Carreras, Foto: www.jvagentura.cz
04.12.2011 13:01 |

Termín akce:

10.12.2011 od 20hod, O2 Arena
Prodej WWW.SAZKATICKET.CZ

Legendární španělský operní pěvec José Carreras se proslavil po celém světě nejen svými procítěnými interpretacemi Verdiho a Pucciniho děl, ale především mnoholetým působením v hvězdném triu “Los Tres Tenores” (Tři tenoři) spolu s Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim. Koncem letošního roku tato operní superstar opět zavítá do Prahy, a to poprvé do O2 arény. Speciální vánoční repertoár ! Nejvýznamnější  koncert v předvánočním čase!

Carreras za svůj život ztvárnil na nejslavnějších operních scénách světa (Metropolitan Opera, Royal Opera House, Royal Albert Hall a mnoho dalších) a po boku takových operních pěvkyň jako Montserrat Caballé, Birgit Nilson, Viorica Cortez nebo Renata Scotto více než 60 rolí a spolupracoval s neméně slavnými režiséry a dirigenty z nichž za všechny jmenujme alespoň dirigenta Herberta Von Karajana, který měl na Carrerasovu kariéru asi vůbec největší vliv.

Carreras se do srdcí svých obdivovatelů zapsal také statečným a naštěstí i vítězným bojem proti akutní leukémii, která v 80. letech na čas násilně přerušila jeho pěveckou kariéru. Po uzdravení tento slavný tenor založil Mezinárodní nadaci Josého Carrerase pro výzkum leukémie (José Carreras International Leukemia Foundation), které zároveň i předsedá.

Slavného tenora doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent David Giménez, sopranistka Mi-Hae Park a sbor.

www.jvagentura.czPřidej komentář