Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Párty na kolečkách rozjedou The Tap Tap v Arše již podeváté

suchanek tap tap
Dan Suchánek
24.03.2011 09:03 | Kapela The Tap Tap chystá na pátek 29.4. 2011 další celovečerní show nazvanou Párty na kolečkách. Přijďte si zatančit od 20 hodin do divadla Archa. Jedná se o tradiční benefiční koncert The Tap Tap, kapely studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Handicapovaní hudebníci předvedou během koncertu plného skvělých hostů rytmický nářez, který nedovolí nikomu zůstat v klidu. A jako na každé správné párty to bude především zábava.

Jako každý rok čeká návštěvníky bohatý a hlavně zábavný program. Šimon Ornest kapelník skupiny The Tap Tap k tomu říká: „Určitě největším trhákem a lákadlem letošního 9. ročníku Párty Na Kolečkách bude světová premiéra klipu k písničce Řiditel autobusu, kterou pro nás napsal Xindl X.“ V hlavních rolích klipu uvidíte kromě Xindla X také našeho bubeníka Marka Valentu (o kterém vlastně celá písnička je), Vojtu Dyka a Dana Bártu. Bubeník The Tap Tap Marek Valenta je malého vzrůstu, a proto pěšky obtížně překonává delší vzdálenosti. Jako kompenzační pomůcku, která mu umožňuje zvládnout svůj handicap, používá malé speciálně upravené kolo. Někteří řidiči ho odmítali s tímto kolem přepravit. A právě na tento problém videoklip i píseň "Řiditel autobusu" vtipně upozorňuje.

Vojta Dyk a Xindl X dorazí na letošní Párty na kolečkách osobně. Jako další hosté s námi v Arše vystoupí zpěvák Kamil Střihavka, jazzový kytarista a skladatel Luboš Andršt nebo herec a zpěvák Jiří Ornest. Hostů a dalších nečekaných šprýmů bude samozřejmě víc - vše se postupně dozvíte na www.facebook.com/TheTapTap. Celým večerem vás provedou vždy vtipný speaker kapely Láďa Angelovič a Iva Pazderková, snad nejznámější blondýna v Česku.

Výtěžek z benefiční akce bude využit na nákup vybavení vzdělávacího centra STUDEO. Toto centrum nabízí převážně handicapovaným lidem mimoškolní vzdělávání s cílem lepšího uplatnění na trhu práce.

Záštitu nad celou akcí převzali: Ministr kultury Jiří Besser, primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Kapelu The Tap Tap v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti Jedličkova ústavu. Skupina spolupracuje se známými umělci, například s Danem Bártou, Davidem Kollerem, Matějem Ruppertem, Vojtou Dykem, Xindlem X či Tomášem Hanákem. The Tap Tap vydali alba Hopšidyridy (2006) a Párty na kolečkách (2010).


Cena lístku na místě i v předprodeji je 290 Kč, pro studenty 240 Kč.