Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Peter Lipa, nejvýznamnější slovenský jazzman, vystoupí v Baráčnické rychtě

Peter Lipa
Peter Lipa a Swarm unit v Baráčnické rychtě
04.05.2012 22:00 |

Peter Lipa, nejvýznamnější osobnost slovenského jazzu, vystoupí 18. května v Baráčnické rychtě.

Peter Lipa je nejvýznamnější osobností slovenského jazzu: zpěvák, skladatel, organizátor, moderátor, manažer jazzového dění, dlouholetý dramaturg a promoter předního evropského festivalu Bratislavské jazzové dny. V anketě časopisu Mezinárodní jazzové federace Jazz Forum se už v 80. letech pravidelně umísťoval mezi nejlepšími evropskými jazzovými zpěváky.

Pětašedesátiletý rodák z Prešova vychází z blues, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je velmi flexibilní, má výbornou stylovou orientaci. Jeho rozpětí sahá od klasických jazzových standardů a dixilandu přes latinskoamerický jazz, šanson a spirituály až po funky a rock.

 

Netají ovlivnění takovými zpěváky jako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker nebo Bobby McFerrin. Jeho vystoupení, při kterém ho doprovází skvělá kapela Peter Lipa Band složená z předních slovenských mladých muzikantů, se dá označit za spontánně improvizační.

Zdroj: www.t-music.cz

 

Společně s Lipou vystoupí uskupení SWARM UNIT

 

Jindra Holubec (bandzone.cz/jindraholubec) je svérázný hudební genius, který hraje a zpívá od svých dvou let, kdy mu otec vyrobil první kytaru. V posledních letech koncertuje v duu se svým bratrem se směsicí groove, r&b, improvizace a opery. Studuje zpěv na konzervatoři, jeho umělecká existence je zajišťována skromnými příspěvky za hudební produkce a namáhavou prací horského nosiče.

Marcel Ploner je členem rakouské kultovní kapely Tres Hombres, jazzový konzervatorista, pohodový chlápek, virtuoz, srostlý se svým nástrojem.

Mani Marillo (myspace.com/manimarillo) je rakouský hudební mág, koncertní pianista, skladatel, elektronik, operní zpěvák a hlavně komplexní saxofonista.

Jirka Majzlík (gulocar.com) je špičkový trumpetista, pohybující se v mnoha top funky sestavách.

Pavel Magnusek je hudebník s dvacetiletou zkušeností z mnoha moravských i mezinárodních hudebních projektů.

zdroj: www.alterna.cz

 

 

Vstupenky zakoupíte v síti Ticket Portal.


Tagy: Baráčnická rychta


Přidej komentář