Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pohádkový koncert Pražské komorní filharmonie

pkf pohadkovy koncert
22.02.2011 00:34 | V neděli 27. února 2011 v 17.00 hodin se v prostorách pražského Rudolfina uskuteční „Pohádkový koncert Pražské komorní filharmonie“ za účasti patronky Světlušky Anety Langerové. Koncert se koná pod záštitou paní Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky.

Zazní známé melodie z českých pohádek a dětské i dospělé publikum se bude moci seznámit nejen s autory těchto krásných skladeb, ale poznat také vznik a zákulisí hudebního doprovodu ve filmových pohádkách. Nejzajímavější dialogy z pohádek uvedou průvodci koncertu Sabina Laurinová a Jan Čenský.

Kromě jednotlivých skladeb z pohádek Princezna se zlatou hvězdou na čele, Radúz a Mahulena, Malá mořská víla, Princ Bajaja, Císařův slavík a Pyšná princezna se mohou návštěvníci koncertu těšit na Malou mořskou vílu v podání Anety Langerové, která tuto písničku na koncertě zazpívá poprvé za doprovodu orchestru.

Cílem večera není pouze koncert samotný, ale také benefiční aukce, se kterou bude celý projekt propojen. K této příležitosti byla v loňském roce vyhlášena výtvarná soutěž pro děti v kategorii 0 - 7 let a 8 - 15 let. Z nejlepších prací vybrala odborná porota (Jiří Slíva - grafik a malíř, Jiří Votruba - malíř a ilustrátor dětských knih a Jan Placák - majitel Galerie Ztichlá klika) v každé kategorii tři vítěze, jejichž díla budou oceněna a následně vydražena ve prospěch Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho projektu Světluška a ve prospěch Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových.

Další informace o koncertu naleznete na www.pkf.czZbývající vstupenky jsou k dostání v kanceláři Pražské komorní filharmonie, Krocínova 1, Praha 1. Je možné je rezervovat telefonicky na čísle 224 267 644, e-mailem na vstupenky@pkf.cz nebo prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz.