Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prague Summer Nights - Opera Gala

Opera Gala
Prague Summer Nights: Opera Gala
18.06.2015 16:36 | redakce ZaKulturou.cz

Prague Summer Nights - Opera Gala, 2. července od 19 hodin

Hudba Puccini, Strauss a Mozart

Čeká vás večer plný největších operních hitů, povnášejících melodií, strhujících pěvěckých výkonů, srdcervoucí árie a ansámbly. Představení mladých umělců z Prague Summer Nights Music Festival, muzikantů a novodobých hudebních umělců z celého světa. Orchestr a sólové zpěváky bude dirigovat mistr John Nardolillo se speciálními hosty z Opery Legend bariton Sherrill Milnes, Maria Zouves a James Burton. Během večera představí hvězdy zítřka za doprovodu celého orchestru 30 nejlepších zamilovaných árií.

Kromě představení Don Giovanni je hlavním tahákem festivalu grand Opera Gala ve Stavovském divadle představení Mozarta a Duruflé s Anchorage Concert Chorus v prostorách Smetanovy síně, vystoupení Sour Angelika v kostele Sv. Šimona a Judy, kde působil Haydn a Mozart, představení komorní hudby a písňových recitálů v Muzeu Antonína Dvořáka v Praze a také kabaret v pražských jazzových klubech. Orchestr se navíc představí na festivale Českého národního symfonického orchestru Prague Proms v proslulé Smetanově síni v programe zahrnujícím významné orchestrální díla W.A. Mozarta, jež sám v Praze dirigoval nebo napsal. Součástí programu je Symfonie č. 38 Pražská a Clarinet Concerto, a sólo klarinetista z Berlinské Filharmonie Waltera Seyfartha. Všichni zpěváci v programu budou koučování Sherillem Milnesnem a také budou mít lekce se členy fakulty. Zpěváci se budou podílet na inscenačních zkouškách a přípravě představení, obdrží kurz italské dikce a budou mít také příležitost pracovat na repertoáru Dvořáka, Smetanu, Janáčka a s koučmi a zpěváky z Opery Národního divadla.
Instrumentalisté budou mít možnost hrát komorní hudby, včetně hudby Dvořáka, Smetany a Janáčka a budou mít lekce a mistrovské kurzy od principálů a členů České Národní symfonie, Pražské symfonie, České filharmonie a hlavních orchestrů z Německa a Rakouska. Instrumentální hudebníci budou také mít možnost soukromé lekce od předních světových učitelů z pražské konzervatoře, kde byl ředitelem Antonín Dvořák.

Program:

Prague Summer Nights - Opera Gala, 2. července od 19 hodin

Hudba Puccini, Strauss a Mozart

Stavovské Divadlo

Železná ulice/ Ovocný trh, Praha 1

+420 224 901 448

Dirigent: John Nardilillo a James Burton

Speciální host: Sherrill Milnes, Maria Zouves, James Burton

Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladně Národního divadla i prostřednictvím: (+420) 224 901 448

www.narodni-­divadlo.cz

www.bohemiaticket.cz

www.colosseumticket.cz

www.ticketpro.cz

www.ticketportal.cz

www.viamusica.cz

Kontakt:

Email: Sara@classicalmovements.com, press@classicalmovements.com

Více informací o Prague Summer Nights Festival: 1-703 683 604, 1-703 407 3456

Classical Movements, Inc. je jedním z vedoucích světových koncertní a hudební management společnosti. Mezi klienty patří některé z nejlepších světových orchestrů, včetně National Symphony Orchestra, Minnesota Orchestra, New York Philharmonic, Vienne Philharmonic, London Philharmonic, Philadelphia Orchestra a několika dalších evropských a amerických orchestrů. Classical Movements jsou také lídrem v provádění opatření na koncert a cestování pro nejlepší sbory po celém světě včetně Collegiate Chorale, Dallas Syphony Orchestra Chorus, Pacific Boychoir, VocalEssence, Young People’s chorus of New York, Washington Chorus a mnoho dalších.

Během své 20ti leté existence Classical Movements působil ve více než 140 zemích na šesti kontinentech. Společnost také prostřednictvím Eric Daniel Helms New Music

Programu podporuje orchestry a sbory, stejně jako skladatelé, vlastní mezinárodní sborovou série a čtyři roční mezinárodní hudební festivaly v Evropě, Jižní Americe, Africe a Severní Americe.

Classical Movements je vítězem prestižní ceny BCA10 za „ Nejlepší Business Partnerství s umění v Americe“ , která byl věnovaná od Americans for the Arts, Classical Movements se snaží globální porozumění a jednotu prostřednictvím univerzálního jazyka hudby.

Zapojením se do historických projektu a spolupráci s významnými klienty byly Classical Movements první společností v mnohých částech světa. V Květnu 2015 je Classical Movements společností, která provedla všechna opatření na koncertní turné pro Minnesota Orchestra na Kubě, které přilákalo reportéři z celého světa.

Prague Summer Nights opera Gala: July 2 nd, 7 pm

Opera Gala : Music by Puccini, Strauss, and Mozart

An evening of opera's greatest hits, soaring melodies, rousing choruses and heartbreaking duets, arias and ensembles. Featuring the young artists from Prague Summer Nights Music Festival, and musicians and emerging artists from around the world. The orchestra and singers will be led by Maestro John Nardolillo, with a special guest appearance by Opera Legend Baritone Sherrill Milnes, Maria Zouves and James Burton. The evening will feature over 30 different best lover arias by the stars of tomorrow accompanied by a full orchestra.

The young students will also have additional programs at the Prague Proms Festival in Smetena Hall, in the Antonin Dvorak Museum, and in Historic jazz clubs and churches of Prague. The festival highlights include a grand Opera Gala in the Estates Theatre, a performance of Mozart and Duruflé with the Anchorage Concert Chorus in Smetana Hall, a production of Suor Angelica in St. Simon and Jude church, where Haydn and Mozart performed, a performance by the orchestra at Smetana Hall, chamber music and song recitals in the salon of the Antonin Dvořák Museum in Prague, and a cabaret in one of Prague’s famous jazz clubs. 

Sherrill Milnes is universally acclaimed as the foremost operatic baritone of his generation. With his powerful voice and commanding stage presence he sang over 650 performances at the Met, where he was honored with sixteen new productions, seven opening nights, and ten national telecasts. Mr. Milnes is the winner of three Grammy Awards, and is the most recorded American singer of his time. In 2008 he received the Opera News Award for Distinguished Achievement. Driven by his dedication to make the vocal arts vibrant, vital and entertaining in today’s world, Mr. Milnes continues to give master classes, judge competitions, and mentor new generations of singers. With his wife, Maria Zouves, he co-founded and runs the Sherrill Milnes VOICE Programs: VOICExperience Foundation and the Savannah VOICE Festival provide training for aspiring young artists while fostering new audiences for the arts. 

Opera Performances (see attached for other performances of the Prague Summer Nights)

Stavovské Divadlo  (Prague Estates Theatre)

Conductor: John Nardolillo and James Burton

Special Guests Sherrill Milnes, Maria Zouves, James Burton

Singers and Orchestra of the Prague Summer Nights Festival

About Classical Movements, Inc. 

Classical Movements is one of the world’s leading concert planning and music management companies. Clients include some of the world’s finest orchestras and choruses around the world. In its 22 years, Classical Movements has worked in over 140 countries on six continents. The company also commissions new music through their Eric Daniel Helms New Music Program, supporting orchestra and choral clients as well as composers and owns an international choral series, and four annual international music festivals in Europe, South America, Africa and North America. A winner of the prestigious BCA10 award: Best Businesses Partnering with the Arts in America given by Americans for the Arts, Classical Movements strives to spread global understanding and unity through the universal language of music. The company has been the first to venture in many parts of the world by taking on many historic projects with prominent clients. In May 2015 it is the company that made all the arrangements for the Minnesota Orchestra to make its landmark tour to Cuba which generated worldwide press. 

For additional information contact: Press@classicalmovements.com and Ellie@classicalmovements.com

USA 1-703 683 6040


Opera Gala
Sherrill Milnes
Opera Gala


Tagy: Opera Gala, Prague Proms Festival


Přidej komentář