Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražská komorní filharmonie doprovodí nejvyhledávanější operní solisty na evropském turné

netrebko kaufmann
JONAS KAUFMANN, ANNA NETREBKO, ERWIN SCHROTT
23.07.2011 22:12 | Během července a srpna letošního roku se Pražská komorní filharmonie stane součástí velkého turné tří v současnosti nejvyhledávanějších operních sólistů. Mladé hvězdy opery: sopranistka ANNA NETREBKO, basbarytonista ERWIN SCHROTT a tenorista JONAS KAUFMANN vystoupí pod širým nebem za doprovodu PRAŽSKÉ KOMORNÍ FILHARMONIE a pod taktovkou Švýcara Marca Armiliata nejprve 29. července na Königsplatzu v Mnichově, kde společně zazpívají klasické operní árie. Rusko-rakouská sopranistka Anna Netrebko, patří stále k nejúspěšnějším operním divám současnosti, její životní partner Uruguajec Erwin Schrott se svým krásně zabarveným barytonem vystoupí po boku Anny Netrebko nejen na prvním z koncertů, ale také na všech dalších. Druhý z koncertů se uskuteční ve vídeňské Stadthalle 6. srpna a o deset dní později 16. srpna v berlínské Waldbühne. Druhým mužem, který doprovodí Annu Netrebko na turné, bude tenorista Jonas Kaufmann, který si své publikum na operních scénách po celém světě získal svým silně emotivním hlasem a přirozeností pěveckého projevu.

Koncerty v létě 2011 připravil Peter Schwenkow, předseda představenstva DEAG Classics AG: "Těší mě, že v nás tito výjimeční umělci vložili svoji důvěru a můžeme společně uspořádat poctu klasické hudbě v těchto třech nádherných evropských městech."

Pražská komorní filharmonie je již tradičním partnerem světových operních hvězd, a to nejen během jejich návštěvy v Praze, ale také na světových podiích v Paříži, Hamburku nebo ve vzdálené Petře, kde se v roce 2008 uskutečnila honosná pocta operní legendě Luciana Pavarottiho. Ani spolupráce s Annou Netrebko není v plánech Pražské komorní filharmonie poprvé. Její čtvrté a zároveň nejpopulárnější album s názvem Souvenirs, natočené pro Deutsche Grammophon, má spojení s Prahou. Nejen že bylo v Praze v Rudolfinu natáčené, ale mezi písněmi je zastoupena také tvorba nejznámějšího českého klasika Antonína Dvořáka, a to písní Když mne stará matka z cyklu Cigánské melodie, op. 55. Netrebko v bukletu přiznává, že výběr skladeb byl její vlastní a že šlo o písně, melodie či árie, které jsou blízké jejímu srdci.

Když se vrátíme k letnímu turné, Anna Netrebko je ikona na mezinárodní operní scéně, z níž je publikum zcela u vytržení, a ve spojení s nejlepším Leporellem světa Erwinem Schrottem budeme právě na těchto koncertech svědky koncertu operního páru snů. Oba nedávno slavili úspěch na letošním festivalu v Salcburku, ona jako Julie v Gounodově Romeovi a Julii, a on jako Leporello v Mozartově Donu Giovannim. Jonas Kaufmann patří v současnosti k jedním z nejvýznamnějších a nejvšestrannějších zpěváků naší doby. Jeho charismatický hlas sbírá triumfy v největších operních domech a na světových podiích v New Yorku, Curychu, na festivalech v Bayreuthu, Salcburku a mnoha dalších.

Na návštěvníky koncertů čekají perličky z operního repertoáru a další překvapení, která si sólisté připravili. Koncert v Berlíně bude přenášet televize ZDF a z turné vznikde DVD nahrávka. Termíny koncertů:

29. 7. 2011, 20:00 hodin – Königsplatz, Mnichov;
6. 8. 2011, 19:30 hodin – Stadthalle, Vídeň;
16. 8. 2011, 20:00 hodin – Waldbühne, Berlín


Tagy: Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE


Přidej komentář