Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražský filharmonický sbor věnuje pražský koncert Domovu pro seniory v Mukařově

02.07.2020 15:20 | redakce ZaKulturou.cz

V pondělí 6. července zazní od 16.00 hodin ve Vrtbovské zahradě koncert Pražského filharmonického sboru. Koncert bude věnován personálu a klientům Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově, kteří nedávnou tíživou situaci a dva měsíce izolace zvládli s neuvěřitelnou obětavostí a humorem. Velké poděkování patří především paní ředitelce Aleně Hankové, která se do domova na celou dobu přestěhovala, odloučila se od své rodiny a dětí a veškeré své úsilí věnovala klientům domova a zaměstnancům. Paní ředitelku a některé zaměstnance a klienty na koncertě přivítáme.

(Více o domově zde: https://praha.charita.cz/rozhovor-dva-mesice-dobrovolne-karanteny-v-domove-pro-seniory-kardinala-berana/)

V programu koncertu nebudou chybět nejvýznamnější sborové scény z českých oper a operet v úpravě pro čtyřruční klavír a sbor.

Celý program je laděn převážně na "lidovou notu". Neuvádí jen notoricky známé operní sbory, ale i zajímavé kuriozity, které na našich jevištích znějí jen výjimečně. Abychom dodrželi všechna hygienická opatření, nebudeme vystupovat s orchestrem, ale s originálním doprovodem dvouručního a čtyřručního klavíru. Publikum se může těšit na koncert plný radosti a optimismu!“

Lukáš Vasilek

Koncert je volně přístupný po zakoupení vstupenky do Vrtbovské zahrady v hodnotě 100,-

Pražský filharmonický sbor slaví v tomto roce 85 let od svého založení, vystupuje s prestižními tělesy a dirigenty mezinárodní hudební scény a patří mezi nejvyhledávanější evropské profesionální pěvecké sbory. Hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru je od roku 2007 Lukáš Vasilek.

www.filharmonickysbor.czPřidej komentář