Magazín kulturního dění v Praze a okolí

První ročník nového pražského hudebního festivalu SPACE X nastartuje v pátek Lenka Dusilová

Nový hudební festival SPACE X
Nový hudební festival SPACE X
03.04.2019 11:57 | redakce ZaKulturou.cz

První ročník nového pražského hudebního festivalu SPACE X proběhne v pátek 12. a v sobotu 13. dubna 2019. Je zaměřen multižánrově a potěší zejména příznivce alternativní a elektronické hudby.

Bude se konat v podzemních prostorách Divadla X10 (bývalý DUP39) v Charvátově ulici, které nabídnou temnou industriální atmosféru a spoustu prostoru. To ocení zejména návštěvníci, kteří si rádi poslechnou kvalitní hudbu, ale neradi se mačkají ve stísněných prostorách mnoha pražských klubů.

Žánrově nezařaditelná, charismatická zpěvačka, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, Lenka Dusilová, vystoupí na festivalu už v pátek 12. dubna. „Pozvali jsme Lenku Dusilovou na náš festival, protože je velmi originální a experimentuje s nejrůznějšími hudebními styly,“ vysvětlila Lenka Havlíková, ředitelka Divadla X10, které festival SPACE X pořádá.

Kromě Dusilové zde vystoupí také česká pianistka a zpěvačka Barbora Mochowá, česká uhrančivá zpěvačka Never Sol kombinující silné melodie s elektronikou, zahrají Irena a Vojtěch Havlovi, držitelé Českého lva za film Křižáček, úspěšný slovenský kytarista David Kollar, trumpetista Paolo Ravieriho z Itálie a další.Tagy: Space X


Přidej komentář