Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Röyksopp přivezou z polárního kruhu na Open Air Festival novou desku a show pestrou jako polární zář

Röyksopp
Röyksopp
27.02.2010 18:24 | Praha / Panenský Týnec – Open Air Festival je na světě teprve tři týdny, ale na svůj věk je pořádně čilý! Vedle britských Faithless přiveze do Panenského Týnce další kapelu, po které fanoušci v Česku už dlouho volají. Ze svých iglů za polárním kruhem se do Česka prokopou norští Röyksopp! Porce chytrého severského popu bude navíc servírovaná úplně čerstvá, Röyksopp totiž letos na jaře vydají očekávanou desku „Senior“, kterou českému publiku poprvé představí právě v Panenském Týnci. Součástí vystoupení bude fantaskní audiovizuální show s lasery a projekcemi, která bude stejně fascinující jako polární záře. Vystoupení Röyksopp je u nás neoficiálním svátkem, kapela hrála naposledy v Česku v březnu roku 2002.

Hudební, divadelní, sportovní... No prostě multi!
Open Air Festival nepřináší jen hudební delikatesy. Návštěvníky letiště v Panenském Týnci totiž čeká od 13. do 14. srpna zábava pro celou rodinu. Sportovní aktivity, dětský koutek, divadelní hry... Zatím prvním divadelním spolkem, který pobaví návštěvníky Open Air Festivalu bude Činoherní studio Ústí nad Labem. Ten přiveze do Panenského Týnce Posledního depešáka, nebo-li inscenaci Strange Love s Markem Taclíkem v hlavní roli. Názvy dalších interpretů a upřesnění jednotlivých částí doprovodného programu pořadatelé přinesou v příštích týdnech na internetových stránkách www.openairfestival.cz.


„Je to nejen zábavný chlapík... “
„Kdybych si měl náš festival představit jako konkrétního člověka, tak to nebude jen zábavný chlapík. Bude taky přemýšlet o tom, co dělá a jak,“ říká promotér festivalu Michal Lukeš. „Proto chceme spolupracovat s chráněnými dílnami a neziskovými organizacemi, které pro návštěvníky připraví řadu zajímavých workshopů. Třeba někoho obohatíme i na duši,“ doufá festivalový šéf.

Když už pořadatelé mluví o personifikaci akce, další přívlastek festivalu by měl být „kamarádský“. Na komunitní síti Facebook se totiž podařilo Open Air Festivalu během tří týdnů najít více než tisíc příznivců a další stále přibývají. „Přátelit se s naším festivalem se vyplácí. Pro Facebookovou komunitu budeme vyhlašovat speciální soutěže a členy našeho „klubu“ budeme vždy informovat o různých zajímavostech a novinkách o festivalu a jeho interpretech,“ usmívá se promotér festivalu.

Festivalová kuchařka radí: Když je line-up čerstvý, publikum si pošmákne Jak se píše ve Festivalové kuchařce, ideální je smíchat čerstvé ingredience (kapely s novými deskami) s vzácným kořením (kapely, které k nám už dlouho nepřijely) a osvědčenou klasikou (zavedení domácí interpreti). A právě podle tohoto receptu se pořadatelé Open Air Festivalu řídí. Kdybychom chtěli najít tři věci, které spojují Faithless a Röyksopp, došli bychom k tomuto:

- Právě teď sedí tisíce kilometrů od nás a chystají vydání nových desek


- Čeští fanoučci po nich už dlouho volají, zatím to ovšem vypadalo, že Faithless i Röyksopp mají obsazenou linku
- Nové album představí českému publiku právě na Open Air Festivalu

Jak Röyksopp, tak Faithless navíc už v minulosti dokázali, že svou hudbou dovedou zabodovat v mezinárodním měřítku. Röyksopp získali v roce 2002 v MTV Europe Music Awards cenu za nejlepší hudební video ke skladbě Remind Me. Už od vydání prvního alba Melody A.M. bylo všem jasné, že jména Torbjørn Brundtland a Svein Berge (tedy Röyksopp) se zapíší do světa jako tvůrci hudby, která tančí na pomyslné čáře mezi chytlavými hitovkami do rádia a poetickými triphopovými písněmi. A že svůj taneček zvládají bravurně dokázali i se zatím posledním počinem. V roce 2009 vypustili Röyksopp svého Juniora (tedy desku zvanou Junior), se kterou sklidili u kritiků i fanoušků nadšené ohlasy. A jak jinak by se mohlo jmenovat pokračování Juniora, než Senior? Na letošní rok chystá severské duo právě takto pojmenované album. Ani jednu desku zatím neměli fanoušci možnost slyšet v České republice, pro Röyksopp tedy bude vystoupení na Open Air Festivalu Juniorsko-Seniorská premiéra.


Naproti tomu britské kapele Faithless se podařilo prodat 1,2 milionů kopií své výběrové desky největších hitů a její „We Come 1“, „God Is A DJ“ a „Insomnia“ se staly hymnami taneční hudby. Novou desku, která zatím nemá jméno, zahrají rovněž na Open Air Festivalu.


Zatím třetím „zahraničním“ interpretem, který přislíbil vystoupení na Open Air Festivalu, je nezničitelný Richard Müller. O „Riša“ jsme se už nejednou obávali ať už kvůli bulvárním článkům nebo zdravotním problémům. Müller je ale i po letech stále nejpopulárnějším skutečně česko-slovenským zpěvákem a muzikantem. Popularitu můžeme měřit nejen na hudební ceny, jejichž seznam by zabral další polovinu stránky tiskové zprávy. Richard Müller dokáže vytvoři hitovku stejně snadno jako vyprodat sportovní halu, což ukázal při loňském koncertu v zaplněné O2 aréně.


Z českých i moravskoslezských luhů a hájů dorazí zavedené stálice jako Čechomor, Support Lesbiens, Sunshine, Dan Bárta a Illustratoshpere, Buty, Tata Bojs, Vypsaná fixa, Psí vojáci, Here, Jiří Schmitzer, 100°C, Tomáš Klus, UDG, Už jsme doma, Wohnout, Xavier Baumaxa, Xindl X, Laura a její tygři, Jan Budař a Marek Ztracený. „Výběrem kapel dáváme Open Air Festivalu nálepku „multižánrový“. Zkrátka ale nepřijdou ani fanoušci elektronické hudby, hiphopu a dalších stylů,“ slíbil promotér festivalu Michal Lukeš. „Jména mnoha interpretů si zatím schováváme a budeme je prozrazovat postupně, aby se bylo stále na co těšit. Pokud sledujete web www.openairfestival.cz, budete o všem vědět jako první,“ doplnil.


Kupte si dvě vstupenky, ale zaplaťte jen za jednu Předprodej vstupenek začal už 1. února v síti Ticketpro. Lístek na oba dny lze pořídit za 660 korun. „Až do konce března navíc platí exkluzivní nabídka pro členy zákaznického programu O2 Extra. Na www.o2extra.cz si může každý registrovaný objednat 1+1 vstupenku zdarma a cena jednoho lístku ho tak vyjde na neuvěřitelných 330 korun,“ upozornil Tomáš Dufek, spoluautor projektu a manažer pro sponzoring a interaktivní partnerství společnosti Telefónica O2.


Festival, který mají „domácí“ rádi
Open Air Festival několik měsíců hledal místo, kde by se usídlil a jeho pořadatelé proto projeli republiku křížem krážem. „Když jsme dorazili do Panenského Týnce, hned jsme věděli, že dál už hledat nemusíme. Malebné městečko nám padlo do oka,“ řekla manažerka festivalu Marie Marková. Lokalita nabízí prostor pro vybudování kvalitního zázemí, ale i možnost osvěžení v nedalekém přírodním koupališti nebo příležitost k výletům za památkami a zajímavostmi v regionu Slánska a Lounska. „Stejnou radost jako ze samotného místa jsme měli z přístupu radnice v Panenském Týnci. Obyvatelé regionu se na náš festival těší, což dokazují i maily, které nám posílají,“ dodala Marie s tím, že Open Air Festival se koná pod oficiální záštitou Městyse Panenský Týnec.


Více informací o akci Open Air Festival najdete na nově spuštěných internetových stránkách www.openairfestival.cz.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O FESTIVALU

Open Air Festival je novým formátem akce na české festivalové mapě. Vyznačuje se přívlastkem „multi”. Je multi: kulturní, žánrový, aktivní a zábavný. Nabídne zábavu pro celou rodinu, kvalitní zázemí a české i zahraniční hvězdy. To vše při zachování velice výhodné ceny vstupenek, mimo jiné v rámci speciální předprodejní akce 1+1 vstupenka zdarma pro členy věrnostního programu O2 Extra na webu www.o2extra.cz. Festival se zabydlel na Letišti v Panenském Týnci, pouhých 50 km od Prahy. Hvězdami akce budou norští Röyksopp a britská formace Faithless, která nabízí jedno z nejlepších koncertních vystoupení současnosti. Chybět nebudou ani další známí zahraniční i domácí interpreti. Open Air Festival nabídne i nejrůznější druhy doprovodného programu a aktivity pro celou rodinu. Více informací najdete na internetových stránkách www.openairfestival.cz. Generálním partnerem akce je společnost Telefónica O2.Open Air Festival infoservis
Každé úterý posíláme aktuální zajímavosti o festivalu i interpretech na maily našich přátel nejen z řad novinářů. Pokud chcete mít informace vždy pěkně začerstva a dosud jste od nás žádné festivalové aktuality neobdrželi, ozvěte se na mail press@openairfestival.cz a my zjistíme, kde se mail pro Vás toulal, dáme mu mapu nebo navigaci a on k Vám už dorazí!

Přidej komentář