Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Radio String Quartet Vienna zakončí festival Mladí Ladí Jazz!

Radio String Quartet Vienna
Radio String Quartet Vienna
26.04.2013 22:55 | redakce ZaKulturou.cz

3. května v paláci Akropolis vyvrcholí mezinárodní jazzový festival Mladí Ladí Jazz. Pozvání přijali rakouští nu-jazzový experimentátoři Radio String Quartet Vienna. V doprovodu mladé gypsy-jazzové formace Futur Swing završí tyto hvězdy bohatý festivalový program, který nabídl mimo jiné koncerty Paris Combo, Poogieho Bella či Dana Bárty.

Tvorba Radio String Quartet Vienna je typická spojením jazzu a vážné hudby. Členové formace jsou velcí hudební experimentátoři, kteří s oblibou zpracovávají zejména hudbu Joe Zawinula, ale i dalších významných jazzmanů. Základem uskupení je smyčcový kvartet ve složení housle (Bernie Mallinger, Igmar Jenner), viola (Cynthia Liao) a violoncello (Asja Valcic). Žánrově se RSQV pohybuje na vlně vážné hudby, jazzu, rocku a ambient. Jejich hudba je velice energická a posluchače na první poslech nadchne, i přes absenci rytmiky či basy dokáže silně rozproudit jeho krev. RSQV se vyznačuje podmanivým rytmem, přechody mezi silnými a něžnými pasážemi, jež člověka takřka duševně rozervou. Jejich hudba se svým způsobem vzdáleně podobá formaci Chronos Quartet či Portico Quartet.
Kapela v březnu vydala své poslední album nesoucí název Posting Joe, vzdávající hold Weather Report a osobě Joe Zawinula. Toto album představí právě na pražském koncertu. Již páté album kapely v pořadí sklízí ocenění u kritiků celého světa. Například v recenzi deníku The Guardian dostalo nové album 5 hvězdiček z 5 možných, naopak The Daily Telegraph chválí za skvělý zvuk i zpracování skladeb.

Radio String Quartet Vienna v současnosti stoupá do povědomí jazzových posluchačů po celé Evropě, objíždí velké světové festivaly (např. London Jazz Festival) a exkluzivně přijede právě na Mladí Ladí Jazz. Vše, co za kouzla nu-jazz nabízí, to představuje ve svém hudebním pojetí Radio String Quartet Vienna, hudební lahůdka na závěr festivalu Mladí Ladí Jazz.Více informací na www.mladiladijazz.cz
Facebook link: http://www.facebook.com/events/100853853450232/Tagy: Mladí Ladí Jazz, Palác Akropolis


Přidej komentář