Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Říjnové koncerty v Baráčnické rychtě: Folk, pohanská hudba i country

Folk team - Roman Fenclovsky
Folk team - Roman Fenclovský
24.09.2012 19:57 |

V Baráčnické rychtě na vás v říjnu čeká řada nevšedních hudebních zážitků. Můžete se těšit na pohanskou hudbu Damh the Bard (UK), českou folkovou klasiku Folk team a v neposlední řadě také na kultovní tuzemskou country kapelu Zelenáči.

Damh the Bard

Pondělí 01.10.2012

 

České pohanské a folkové publikum bude mít možnost zažít koncert v centru Prahy v prostorách historicky předurčených k tématice pohanství a lidových zvyků. Uvítáme vás v hlavním sále Všebaráčnické rychty. Baráčníci byli vlasteneckým spolkem vzniklým v 19. století, jehož hlavní náplní bylo oživování starých tradic, zvyků a zvyklostí. Na tuto tradici částečně navazujeme i my (Česká pohanská společnost). Proto jsme rádi, že právě do těchto prostor vás můžeme pozvat na koncert známého pohanského zpěváka a skladatele, který vystupuje pod jménem Damh the Bard.


Damh the Bard je významnou postavou pohanské folkové hudby a zároveň britského druidského řádu OBOD. Hudba je pro Damha jedním z vyjádření jeho druidské i lidové tradice, duchovní cestou a způsobem, jak sdílet s ostatními a prožívat cestu bardů. V jeho písních a příbězích ožívají mýty, prastaré příběhy a rituály, duchové kopců i velmi starých stromů. V jeho textech se můžeme setkat s Bohy zejména z keltského, ale i z řeckého pantheonu. Příběhy, které vypráví jeho hlas a kytara, nabízejí nejen pobavení, ale také inspiraci, náměty k přemýšlení a dotyky starého, zapomenutého světa.

Rezervace vstupenek>

 

Folk team

Středa 03.10.2012

 

Dlouhých dvanáct let čekali fanoušci brněnské skupiny Folk Team na nové studiové album, které nyní vychází u vydavatelství Indies Happy Trails pod názvem Nebudu. Podobně jako předchozí CD Velký prachy obsahuje i novinka jízlivé i lyrické texty Ivana Huvara. O hudbu se Huvar téměř rovným dílem dělí s Romanem Venclovským.

Album Nebudu vznikalo v květnu 2012 a skupina je natáčela ve složení: Ivan Huvar (kytara, mandolína, zpěv), Roman Venclovský (kytara, zpěv), Pavel Kopřiva (housle), Roman Jež (klávesy), Dalibor Dunovský (baskytara), Pavel Bříza (bicí) a Vratislav Lukáš (violoncello).

Rezervace vstupenek>

 

Saloon Zelenáčů

Pondělí 08. 10. 2012

 

8. října bude Baráčnická rychta patřit country hudbě. Večer české country legendy, kapely Zelenáči, začíná ve 20.00.

Rezervace vstupenek>

 Tagy: Baráčnická rychta


Přidej komentář