Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Rybičky 48 odehrají poslední koncert! Zpěvák musí na operaci!

rybicky-48
Rybičky 48 odehrají poslední koncert! Zpěvák musí na operaci!
06.10.2009 19:42 | Pražský koncert v klubu Abaton v sobotu 10. října se stane posledním vystoupením Rybiček 48 před operací zpěváka a baskytaristy Kuby Ryby. Nástroje Kuby, Ondry a Petra tak po dobu rekonvalescence utichnou.

„Musím na operaci s krkem, protože mi praskla lymfatická uzlina a musí to ven. V tuhle chvíli se nedá odhadnout, jak dlouho bude trvat, než se dám dohromady. Kdy se vrátíme zpět na pódia a budeme pokračovat ve Viva la Revolución tour, záleží jen na rychlosti mého zotavení,“ uvedl Kuba Ryba.

Společně kapela 10. října v pražském Abatonu pokřtí své nové album s názvem Viva la Revolución, na kterém si zahostovala i mladá rockerka Bára Zemanová, uznávaný chellista Jaroslav Olin Nejezchleba, známý hitmaker Michal David nebo kytarista Honza Štrup ze spřátelené party Medvěd 009. Kteří hosté z nahrávacího studia se představí i živě se mají fanoušci Rybiček 48 nechat překvapit.

Kromě křtu CD má dojít i na natáčení prvního DVD kapely. „Nebude se jednat jen o živák kapely. V Abatonu budeme natáčet jenom část z připravovaného Route-DVD, kde se občas prostřihne živé vystoupení. Chceme fanouškům přiblížit pohled do zákulisí koncertů co možná nejvtipnější formou,“ prozradil k natáčení Petr Lebeda.

Křest proběhne skutečně ve velkolepém stylu. Rybičky 48 si na křest nepozvali jen jednu nebo dvě spřátelené kapely, rovnou pořádají festival pojmenovaný podle nového alba: Viva la fest!

Mezi účinkujícími se objeví držitel ceny MTV Best Newrocker 2005, kterou je německá punk-rocková kapela Green Frog Feet, a exkluzivně na tento jediný koncert přiletí z italského Milána tamní indie-rocková hvězda AIM. Zajímavým zahraničním hostem bude i pop-punková skupina MF ze sousedního Slovenska, která nedávno excelovala v tamních televizních hitparádách.

První česky zpívaný singl Chvíle, který se dlouhodobě drží na špičce českých rádiových playlistů, zazpívá Jan Nedvěd se svým projektem Bek Ofis, svůj koncertní comeback na Viva la festu oficiálně ohlásila i parta Temperamento.

Zajímavostí se stane vystoupení světoznámého jazzového baskytaristu a otce Kuby z Rybiček 48 v jedné osobě Pavla Jakuba Ryby, který se chystá v Abatonu oslavit své 48. narozeniny. Dalšími účinkujícími jsou The Slots, Loyca, Tlustá Berta, Fake Tapes, Konec Konců a Evelynne.

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketstream za 200 korun na osobu, k dispozici jsou i speciální skupinové vstupenky s dalšími bonusy. Více informací o akci na www.topzine.cz/festival.

Tagy: Rybičky 48


Přidej komentář