Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Sázavafest také v rytmu latina

Aldo Ferrara
Aldo Ferrara
21.07.2010 00:14 | Letošní jubilejní ročník Sázavafestu (5. - 7. 8.) nabídne širokou směsici žánrů. Od popu, přes hiphop, ska, folk, rock až po metal. Sobotní noc však bude patřit latinu. Od 21,30 se rozjede na jedné ze zcén Latino Night. Salsa, reggaeton, hip hop, rʻnʻb, merengue, dancehall, latin house – to vše zazní v podání těch nejlepších z celého světa.V rámci Latino Night se mohou příznivci latina těšit na talentovanou reggae skupinu z Columbie Flow Latino. Tu tvoří vokalisté Valenciz a Alvarez a DJ Menez. Tato formace se prezentovala i na dvou největších a nejnavštěvovanějších latinskoamerických karnevalech v Anglii a Evropě - na El Carnavalu del Pueblo a Latinském karnevalu, kde si získali uznání celé latinské komunity. Do historie se zapsali svými skladbami "Candy'', ''Pegate Pegate'' a ʺMami Sensual”. V současné době je Flow Latino hodnocena jako jedna z nejlepších reggaeton kapel ve Velké Británii. Jsou považováni za skupinu, která boří bariéru mezi reggaetonem a latino hip hopem a tvoří nové svěží rytmy.


Pravou brazilskou atmosféru v Kácově navodí taneční skupina Rio Dance, která předvede žhavou show plnou brazilských tanců a originálních kostýmů. Na Sázavafestu zahraje také italská špička latino drumu, člen skupiny Carisma, Aldo Ferrara, který se pravidelně účastní drumers workshopů po celém světě. Nějakou dobu hrál po newyorských podnicích s různými DJs. Hraje převážně hiphop, house a etno.


Latino Night bude mít i českého zástupce, kterým nebude nikdo jiný, než DJ Kapucino. Tento představitel a zakladatel stylu czeggeaton, což je kombinace karibského reggaetonu a českého jazyka, je jedním z nejaktivnějších umělců u nás. Vystupoval v Brazílii, Dominikánské republice, Velké Británii nebo na slavném reggaeton festivalu v Mexiku. Natočil dvě reggaeton alba a jeho videoklipy se objevily i na TV Much Music v Latinské Americe a dokonce i na MTV Base. Jako DJ trhá svými živými sety parkety. Jeho energickou show doprovází tanečnice A-force a mladý DJ Beny. DJ Kapucino přináší pozitivní energii ve svých textech a svým jedinečným projevem.


Návštěvníci Sázavafestu na vlastní kůži také zažijí nefalšované rytmy kizomby. Kizomba je africký tanec a hudební styl, který v posledních letech zasáhnul srdce a mysl milovníků hudby díky romantickému a smyslnému africkému rytmu. Vznikl na konci 80. let v Angole a jejo jméno bylo odvozeno z původního Kimbundo což znamená party. Kizomba je v zásadě partnerský tanec a je velmi ovlivněn ostatními žánry hudby a tanci, především angolským tradičními tanci jako je samba, zouk, tango či merengue.


Latino Night na letošním Sázavafestu si rozhodně nenechte ujít. Vášnivá hudba i tanec budou i pro milovníky tvrdších žánrů skvělým zpestřením.www.sazavafest.cz

Přidej komentář