Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Sherrill Milnes: Legendární Don Giovanni v původním znění ve Stavovském divadle v Praze!

Don Giovanni
Don Giovanni
18.06.2015 15:20 | redakce ZaKulturou.cz

Sherill Milnes, legendární Don Giovanni v režijním debutu přináší kompletní představení Mozartova Dona Giovanni v původním znění ve Stavovském divadle, kde operu Mozart sám dirigoval. Dodatečný program na Prague Proms Festival v prostorech impozantní Smetanovy síně, v Muzeu Antonína Dvořáka a vpražských historických Jazzových klubech a kostelech.

Classical Movements Vám s potěšením přináší “Prague Summer Nights Young Artists Music Festival” a uvádí čtyři kompletní produkce Mozartova Don Giovanni pod vedením režiséra legendárního amerického baritone, Sherilla Milnesa a v režii Johna Nardolila. Na čtyřipředstavení Don Giovanni budou použity sety a kostýmy ze slavné produkce Českého národního divadla v roce 2002 a opera se uskuteční v Stavovském divadlu, kde operu v roce 1787 Mozart sám dirigoval.

V divadle byly natočeny scény oscarového filmu Amadeus a v současné době je jediným dosud existujícím divadlem, kde W. A. Mozart působil.

K účasti na Prague Summer Nights Festival bylo vybráno téměř 500 studentů, čtyřicet zpěváků a čtyřicet orchestrálních hudebníků. Studenti stráví měsíc studiem , představením v historickém srdci Prahy a každodenní zkoušky budou přebíhat v Stavovském divadle a Státní opeře. Účastníci festivalu představují Spojené státy americké, Anglie, Německo, Koreu, Kanadu, Čínu, Mexiko, Argentínu, Rusko, Chorvatsko a Česko a top konzervatoře a univerzity včetne Julliard School, Manhattan School of Music, Indiana University, University of Southern California, Peabody Conservatory, Eastman School of Music, University of Kentucky, University of Michigan, New England Conservatory, Northwestern University, McGill University, Royal College of Music and the Royal Academy of Music in London jakož i školy z Rakouska a Německa.

Sherrill Milnes:

„Jsem tak šťastný, že se mohou vrátit do krásného města Prahy, kde jsem byl první Američan v roli Dona Giovanniho ve Stavovském divadle, kde měl premiéru sám Mozart. 

 Je vzrušující být zpět po 20 letech, tentokrát v režijním debutu pro Dona Giovanniho v rámci Prague Summer Nights, Young Artists Program. Těším se na práci s těmito skvělými mladými umělci v průběhu následujících 30 dnů, a uvedení těchto 4 inscenacích Dona Giovanniho se slavnými soupravy a kostýmy ze Stavovského divadla. "Říká Milnes.

Neeta: 

 "Classical Movements vytvořila výjimečný program a věříme, že žádný jiný letní hudební vzdělání nenabízí mladým umělcům tak mnoho různých příležitostí vystoupit  v těchto nádherných místech; a to jak operní pěvci, tak i instrumentalisté. Měli jsme štěstí, přilákat vynikající akademický sbor, zejména legendárního Sherrilla Milnesa. Čtyři Don Giovanni představení budou používat soubory a kostýmy ze známé produkce Národního divadla v roce 2002 a bude probíhat ve Stavovském divadle, kde měl premiéru sám Mozart v roce 1787, "říká Neeta Helms, prezidentka Classical Movements, Inc.

Sherill Milnes je všeobecně uznávaný jako přední operní barytonista své generace. S jeho mocným hlasem a impozantní prezentaci na jevišti zpíval více než 650 vystoupení v Metropolitní Opeře, kde byl poctěn se šestnácti nových inscenací, sedm otevřeních nocí a deset celostátních televizních vysílání. Pan Milnes je vítězem třech cen Grammy a je nejvíce nahrávaný americký zpěvák svého času. V roce 2008 získal Opera News Award- cenu za vynikající úspěch. Poháněn jeho odhodláním aby vokální umění v dnešním světe bylo pulzující, vitální a zábavní, Milnes nadále poskytuje mistrovské kurzy a působí jako soudce v soutěžích i jako poradce pro nové generace zpěváků. Se svou manželkou, Marii Zouves založil a spravuje Sherill Milnes VOICE Programy: VOICExperience Foundation a Savannnah VOICE Festival, který poskytuje trénink pro začínající umělce a zároveň podporuje nové publikum pro umění.

John Nardolilo, hudební režisér a dirigent z Univerzity of Kentucky Symphony Orchestra debutoval v roce 1994 na Sully festivalu ve Francii a od té doby vystupoval v USA, Francii, Německu, Itálii, Norsku, Švédsku a Dánsku. John Nardolilo účinkoval s více než třiceti vedoucí orchestry včetně Seattle, San Francisco, Detroit, Atlanta, Dallas, Utah, Columbus, Oregon, Forth Worth, Alabama, North Carolina, Toledo, Vermont i Honolulu Symfony Orchestra stejně jako Buffalo Philharmonic a Louseville Orchestra.
Mezi nedávné debuty patří Boston Pops v Symphony hall v Bostonu a turné Indianapolis Symphony a Milwaukee Symphony. Pan Nardolilo získal bakalářský titul v oboru housle z Cleveland Institute of Music a magisterský titul v oboru housle a dirigování z Peabody Conservatory v Baltimore.

Rodney Friend je uznáván jako jeden z nejvýraznějších anglických houslistů. Jako sólista, komorní hudebník, koncertní mistr, režisér a pedagog se objevil po celém světě s největšími hudebníky dnešní doby. Debutoval v Londýně se Sibelius koncert s Halle Orchestra a jeho americký debut byl Britten koncert s New York Philharmony. V roce 1964 se pan Friend stal nejmladším lídrem London Philharmonic a v roce 1975 dostal jedinečné vyznamenání pro britské hudebníky když byl pozván do New York Philharmonic jako jejich koncertní mistr. S těmito dvěma orchestry nahrál téměř celý orchestrální repertoár. Po svém návratu do Londýna se stal koncertním mistrem BBC Symphony Orchestra a senior lektorem a konzultantem hry housle v Royal College of Music.
V roce 2006, Boosey a Hawkes publikovali první dva svazky jeho knihy The Orchestral Violinist a také dostal uznání za nejdůležitější díla v jeho disciplíně. V roce 2012 založil Cambridge International String Academy a v roce 2015 získal MBE za zásluhy o hudbu.

James Burton se narodil v Londýně a studoval hudbu na Cambridge University a také operní dirigování na konzervatoři Peabody v Baltimore. Jako chlapec byl vědoucím sbormistrem u Westminsterského opatství a ještě jako student si užil profesionální pěveckou kariéru jako člen Monteverdi Choir, Sixteen i Polyphony. Od roku 2002 byl hudebním ředitelem Schola Cantorum of Oxford a v dnešní době je také sborovým ředitelem v Halle v Manchester. Společně s Markem Elderem získali pre Hallé Choir a Hallé Youth Choir, které pan Burton založil v roce 2003 vynikající recenze.
James Burton vedl mnoho nejlepších anglických orchestrů a pracoval jako dirigent pro Metropolitní Operu a English National Opera.

JoAnn Kulezsa je hudební režisérka a předsedkyně oboru opery v Peabody Conservatory v Baltimore a také pracovala pro Lyric Opera v Chicagu, Washington National Opera, Pittsburg Opera Center, Baltimore Opera, Utah Festival Opera, Wolf Trap Opera a Chicago Symphony. JoAnn vyučovala na Univerzite v Connecticatu, Hochschule Mozarteum v Salzburgu, na letních festivalech po celém světě a vystoupila s více než 20 operami jako Don Giovanni, Cosi fan Tutte, Werther, L’Italiana in Algeiri, Turn of the Screw, Amahl and the Night Visitors, Albert Herring, Die Weisse Rose, Mahagonny Songspiel, Threepenny Opera, The Reunion, Transformations, Clara, The Alien Corn a Yellow Wallpaper.

Walter Seyfarth, rodák z Düsseldorfu byl ve věku šestnácti let vítězem první ceny v soutěži Deutscher Tonkunstlerverband. Po studiu na Freiburg Musikhochschule se stal členem Saarbrucken Radio Symphony Orchestra. V roce 1985 se jako sólový Eb-klarinetista připojil k Berlin Philharmonic. Pan Seyfarth byl hnací silou při založení Berlin Philharmonic Wind Quinet v roce 1988. Medzi jeho vyučovací a vedoucí povinnosti patří Berlin Philharmonic Orchestra Academy, Jeunesses Musicales World Orchestra i Venezuelský Youth Orchestras Programme, El Sistema.

Joachim Schamberger působí mezinárodně jako režisér a video designer. Jeho výroba se objevila v USA, Německu, Itálii, Francii, Brazilii, Norsku, v Izraeli, v Japonsku i Číně. Kromě režie a navrhování působí jako hostující profesor Opery De Pauw University a je často zván aby vyučoval na hudebních festivalech a konzervatořích na celém světě. Pan Schamberger je absolventem Musikhochschule ve Wurzburgu, Merola Opera Programu v San Franciscu a vystudoval digitální filmové produkce a 3D animace v New York Film Academy. Narodil se v Německu, v současnosti žije v New Yorku.

Don Giovanni

Pátek, Červenec 3, 19:00, Sobota, Červenec 4- 14:00, 19:00, Neděle, Červenec 5- 19:00

Stavovské Divadlo

Železná ulice/ Ovocný trh, Praha 1

+420 224 902 448

Režisér: Sherrill Milnes and Maria Zouves

Dirigent: John Nardolillo

Zerlina, Carina DiGianfilippo and Mary Catherine Wright

Donna Anna, Stephanie Kruskol and Jennifer Lindsay

Donna Elvira, Brittany Cary and Cherise Lukow

Don Giovanni, Marcelo Ferreira and Taeeun Moon

Leporello, Isaac Droscha and Anton Varentsov

Masetto, John Holland and Christopher Kenney

Ottavio, Michael Bernal and Josue Hernandez

Commendatore, Donald Gallenstein

Chorus:

Esthermari Barbosa

Colleen Beucher

Becca Conviser

Theresa Egan

Sophie Gallagher

Payton Judd

Laura Mixon

Shayleen Norat Santiago

Emilie O’Connor

Francesca Reindel

Laura Salyer

Lauren Severson

Lauren Trojacek

Meghan Wallace

Brenda Iglesias

Chaazi Levicek

Jillian Mardesich

Kristina Rodel

Luis Cruz Ramos

Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladně Národního divadla i prostřednictvím: (+420) 224 901 448

www.narodni-­divadlo.cz

www.bohemiaticket.cz

www.colosseumticket.cz

www.ticketpro.cz

www.ticketportal.cz

www.viamusica.cz

Kontakt:

Email: Sara@classicalmovements.com, press@classicalmovements.com

Více informací o Prague Summer Nights Festival: 703 683 604, 703 407 3456

Classical Movements, Inc. je jedním z vedoucích světových koncertní a hudební management společnosti. Mezi klienty patří některé z nejlepších světových orchestrů, včetně National Symphony Orchestra, Minnesota Orchestra, New York Philharmonic, Vienne Philharmonic, London Philharmonic, Philadelphia Orchestra a několika dalších evropských a amerických orchestrů. Classical Movements jsou také lídrem v provádění opatření na koncert a cestování pro nejlepší sbory po celém světě včetně Collegiate Chorale, Dallas Syphony Orchestra Chorus, Pacific Boychoir, VocalEssence, Young People’s chorus of New York, Washington Chorus a mnoho dalších.

Během své 20ti leté existence Classical Movements působil ve více než 140 zemích na šesti kontinentech. Společnost také prostřednictvím Eric Daniel Helms New Music

Programu podporuje orchestry a sbory, stejně jako skladatelé, vlastní mezinárodní sborovou série a čtyři roční mezinárodní hudební festivaly v Evropě, Jižní Americe, Africe a Severní Americe.

Classical Movements je vítězem prestižní ceny BCA10 za „ Nejlepší Business Partnerství s umění v Americe“ , která byl věnovaná od Americans for the Arts, Classical Movements se snaží globální porozumění a jednotu prostřednictvím univerzálního jazyka hudby.

Zapojením se do historických projektu a spolupráci s významnými klienty byly Classical Movements první společností v mnohých částech světa. V Květnu 2015 je Classical Movements společností, která provedla všechna opatření na koncertní turné pro Minnesota Orchestra na Kubě, které přilákalo reportéři z celého světa.

SHERRILL MILNES, THE LEGENDARY DON GIOVANNI, IN HIS DIRECTORIAL DEBUT TAKES MOZART’S DON GIOVANNI TO THE ESTATES THEATER, PRAGUE, WHERE IT WAS PREMIERED BY MOZART HIMSELF

INAUGURAL "PRAGUE SUMMER NIGHTS YOUNG ARTISTS MUSIC FESTIVAL"

ADDITIONAL PROGRAMS AT PRAGUE PROMS FESTIVAL IN SMETENA HALL, IN THE ANTONIN DVORÁK MUSEUM, LICHTENSTEIN PALACE, MARTINU HALL, SIMON AND JUDAH CHURCH  AND IN HISTORIC JAZZ CLUBS AND CHURCHES OF PRAGUE

Classical Movements is pleased to announce the "Prague Summer Nights Young Artists Music Festival" featuring 4 fully-staged productions of Mozart's Don Giovanni under the stage direction of legendary American baritone, Sherrill Milnes. The Estates Theatre was featured in scenes from Amadeus and is the only remaining venue where Mozart conducted.

The 30 day Young Artist Festival with 100 students features multiple concerts, productions and travel, all arranged by Classical Movements, Inc. Nearly 500 singers and instrumentalists auditioned to be considered for the Prague Summer Nights Festival from all over the world and finally 45 singers and 55 musicians were selected along with leading faculty from all over the world including from the most important musical institutions in Berlin, London, New York, Boston, and Prague.

 “I am so happy to return to the beautiful city of Prague where I was the first American to play Don Giovanni at the original Estates Theater where Mozart himself premiered it. It is exciting to be back after 20 years, this time in my Stage director debut for Don Giovanni as part of the Prague Summer Nights, Young Artists Program. I look forward to working with these brilliant young artists over the next 30 days and putting on these 4 productions of Don Giovanni with famous sets and costumes from the Estates Theater.” says Milnes.

“Classical Movements has created an extraordinary program and we believe that no other summer musical training offers young artists so many different opportunities to perform in such magnificent venues; both for opera singers and instrumentalists. We were fortunate to get such high caliber applications and to attract such superior faculty, especially the legendary Sherrill Milnes. The four Don Giovanni performances will use the sets and costumes from the famous 2002 production by the Czech National Theatre and will take place in the Estates Theatre, where the opera was premiered by Mozart himself in 1787,” says Neeta Helms, president of Classical Movements Inc.

Sherrill Milnes is universally acclaimed as the foremost operatic baritone of his generation. With his powerful voice and commanding stage presence he sang over 650 performances at the Met, where he was honored with sixteen new productions, seven opening nights, and ten national telecasts. Mr. Milnes is the winner of three Grammy Awards, and is the most recorded American singer of his time. In 2008 he received the Opera News Award for Distinguished Achievement. Driven by his dedication to make the vocal arts vibrant, vital and entertaining in today’s world, Mr. Milnes continues to give master classes, judge competitions, and mentor new generations of singers. With his wife, Maria Zouves, he co-founded and runs the Sherrill Milnes VOICE Programs: VOICExperience Foundation and the Savannah VOICE Festival provide training for aspiring young artists while fostering new audiences for the arts. 

Opera Performances (see attached for other performances of the Prague Summer Nights)

Stavovské Divadlo  (Prague Estates Theatre)

Opera Gala : Music by Puccini, Strauss, and Mozart

Thursday, July 2

Conductor: John Nardolillo and James Burton

Special Guests Sherrill Milnes, Maria Zouves, James Burton

Singers and Orchestra of the Prague Summer Nights Festival

Mozart’s Don Giovanni: Singers and Orchestra of the Prague Summer Nights Festival

Stavovské Divadlo (Prague Estates Theatre)

 

Friday, July 3 – 7:00 PM

Saturday, July 4 – 2:00 PM and 7:00 PM

Sunday, July 5 – 7:00 PM

 

Stage Director: Sherrill Milnes and Maria Zouves

Conductor: John Nardolillo

Zerlina, Carina DiGianfilippo and Mary Catherine Wright

Donna Anna, Stephanie Kruskol and Jennifer Lindsay

Donna Elvira, Brittany Cary and Cherise Lukow

Don Giovanni, Marcelo Ferreira and Taeeun Moon

Leporello, Isaac Droscha and Anton Varentsov

Masetto, John Holland and Christopher Kenney

Ottavio, Michael Bernal and Josue Hernandez

Commendatore, Donald Gallenstein

 

About Classical Movements, Inc. 

Classical Movements is one of the world’s leading concert planning and music management companies. Clients include some of the world’s finest orchestras and choruses around the world. In its 22 years, Classical Movements has worked in over 140 countries on six continents. The company also commissions new music through their Eric Daniel Helms New Music Program, supporting orchestra and choral clients as well as composers and owns an international choral series, and four annual international music festivals in Europe, South America, Africa and North America. A winner of the prestigious BCA10 award: Best Businesses Partnering with the Arts in America given by Americans for the Arts, Classical Movements strives to spread global understanding and unity through the universal language of music. The company has been the first to venture in many parts of the world by taking on many historic projects with prominent clients. In May 2015 it is the company that made all the arrangements for the Minnesota Orchestra to make its landmark tour to Cuba which generated worldwide press. 

 

For additional information contact: Press@classicalmovements.com and Ellie@classicalmovements.com

USA 1-703 683 6040


Don Giovanni
Don Giovanni
Don Giovanni


Tagy: Don Giovanni, Mozart, opera, Sherrill Milnes, Stavovské divadlo


Přidej komentář