Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Skupina PRVNÍ HOŘE přichází s novým albem „CLUB SILENCIO“!

prvni hore
07.03.2011 10:18 | Po přelomové desce „Lamento“ z roku 2008 přichází pražská avantgardně-rocková skupina PRVNÍ HOŘE s novým albem s názvem „Club Silencio“! CD vychází pod labelem Kontra Production 14.4.2011. První hoře chystá pro své fanoušky tři „křtící“ koncerty, a to 2.4. v Brně na Staré Pekárně, 15.4. v Plzni v Divadle pod lampou a hlavní křest se pak uskuteční 28.5. v Praze ve znovuotevřeném Rock Café! Nová deska bude na těchto koncertech v prodeji za zvýhodněnou cenu.

První hoře se řadí už několik let mezi nejvýraznější skupiny české nezávislé rockové scény především díky netradičnímu hudebnímu cítění a originálnímu prolínání stylů. Nezaměnitelná jsou také energická a spontánní vystoupení kapely a v neposlední řadě i texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. Poslední průlomové album „Lamento“ z roku 2008 si vysloužilo žánrovou cenu Anděl za rockovou desku roku.

„Club Silencio“ předznamenávalo prosincové EP se třemi tracky „Diskokoule“, „V cizím hrobě“ a „Noční Bůh“, album je obohaceno o dalších šest skladeb spíše přímočařejšího a punkově špinavějšího ražení, ale nebudou chybět ani obvyklé elektronické vsuvky a dvě baladické kompozice. Realizace novinky probíhala téměř rok, natáčelo se ve studiích Entlaab a Biotech, o mix a mastering se postaral Ecson Waldes. Zpěvák Milan Urza k novému albu uvedl: „Club Silencio navazuje na předchozí desku Lamento, avšak zároveň představuje velký stylový posun. Tak trochu jsme se vrátili k naší rockovější a řekněme lyričtější minulosti, ale ne na úkor svižnosti a naléhavosti."

Na podzim se připravuje na podporu nové desky celorepublikové turné, ještě předtím ale čeká První hoře letní festivalová sezóna. Z velkých festivalů skupina potvrdila účast na Colours of Ostrava, Benátské noci nebo Basinfirefestu.