Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Skupina Temperamento chystá velký comeback

temperamento je zpet
Skupina Temperamento chystá velký comeback
29.09.2009 18:21 | Česká hudební skupina Temperamento o sobě dala pořádně vědět naposledy na jaře v roce 2008 s deskou Seňorita, ale následoval koncertní útlum, který později přešel do období úplně bez koncertů. Nyní skupina chystá svůj návrat, členové skupiny se opět ukážou svým fanouškům na koncertních scénách.
„Naše kapela se nerozpadla, k žádným sporům nedošlo. Jen jsme nehráli, ale nyní přecházíme pod nový management a už se rýsuje turné,“ říká kapela. Prvním koncertem skupiny bude vystoupení na Viva La Festu 10. října v pražském Abatonu, kde mimo jiné vystoupí i němečtí pop-punkeři Green Frog Feet nebo italský indie-rockový objev AIM a dalších více než 10 kapel. Vrcholem večera bude křest nového CD kapely Rybičky 48.

Od vítězství v hudební soutěži Coca-Coca Popstar sklízela se svou neotřelou tvorbou pětičlenná partička Temperamento samé úspěchy a vydaná alba Uno Momento a Seńorita. Hudební fanoušci je mohli vidět nejen na prestižních hudebních festivalech jako je například Colours of Ostrava, ale také v národním kole soutěže Eurovize vysílaném na České televizi.

„Náš první koncert proběhne v Praze v klubu Abaton na festivalu Viva La Fest, kde bude hrát spoustu dalších kapel. Doufáme, že dorazí i naši fanoušci z Prahy a okolí, kteří na nás nezapomněli. Už se tìšíme,“ dodávají členové Temperamenta.

Skupinu v roce 2005 založil Azi (zpěv a kytara), člen hardcoreové skupiny Fourth Face. Dalšími členy jsou Loco (zpěv a kytara), Vanky (zpěv a byskytara), DJ Carleone (gramofony a vokály) a Boky (bicí).

Vstupenky na Viva La Fest jsou v souèasnosti ke koupi v předprodejní síti Ticketstream za 200 korun, na místì vyjde jeden vstup na 250 korun. Více informací na www.topzine.cz/festival.

Tagy: temperamento, viva la fest


Přidej komentář