Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Slavná díla W. A. Mozarta v kostele u Karlova mostu

Slavná díla W. A. Mozarta v kostele u Karlova mostu
Mozart
22.09.2015 13:12 | redakce ZaKulturou.cz


Kostel Nejsvětějšího Salvátora, září–říjen 2015, vždy od 19:00

pragueclassic.com


Termíny koncertů:


26. září: W. A. Mozart – Korunovační mše

10., 17., 24. října: W. A. Mozart – Requiem

Kostel Nejsvětějšího Salvátora je jedinečným barokním prostorem s bohatou historií. Leží v srdci Prahy, v magickém místě přímo u Karlova mostu. Na několik podzimních večerů se zde rozezní jedinečné skladby Wolfganga Amadea Mozarta. Budete mít možnost slyšet dvě z jeho nejslavnějších skladeb: Requiem a Korunovační mši.

Requiem je Mozartovým posledním dílem. Vzniklo na zakázku anonymního zadavatele. Uprostřed práce však Mozart náhle zemřel, a tak requiem zůstalo nedokončené. Po jeho smrti dílo dokončil Mozartův žák, F. X. Süssmayr. Toto dílo také celosvětově proslavilo oskarový film Amadeus, který režíroval jeden z našich nejvýraznějších režisérů, Miloš Forman. Na koncertě zazní kromě plné verze Requiem také varhanní skladba Toccata a Fuga d moll J. S. Bacha.

Korunovační mše (Krönungsmesse) je jednou z nejvýznamnějších Mozartových duchovních skladeb. Mistr ji napsal pravděpodobně na počest výročí korunovace zázračného obrazu Panny Marie v roce 1779. Mezi její hlavní rysy patří lehká hravost, lyrický nádech, harmonie, bezstarostnost a melodický jas. Tato skladba se záhy po svém vytvoření stala předlohou typické mešní kompozice a Mozart tak inspiroval celé další generace skladatelů.

Na programu je kromě plné verze Korunovační mše také několik dalších skladeb, jako je Mozartova Malá noční hudba nebo Toccata a Fuga a moll J. S. Bacha.

Na obou koncertech vystoupí orchestr Capella Regia Praha, smíšený sbor a renomovaní sólisté. Za dirigentským pultem bude stát Robert Hugo, který je specialistou na původní interpretaci děl.

ZDE se dozvíte více o umělcích

Nyní lze využít speciální akce na portálu slevomat, kde můžete za zvýhodněnou cenu zakoupit vstupenky na oba typy koncertů: https://www.slevomat.cz/sleva/942019-dila-w-a-mozarta-v-kostele-u-karlova-mostu


Mozart
Slavná díla W. A. Mozarta v kostele u Karlova mostu
Slavná díla W. A. Mozarta v kostele u Karlova mostu


Tagy: koncert, Mozart, mše, varhanní koncert, varhany


Přidej komentář