Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Sperm Festival Guide 2011: více než jen průvodce festivalem

sperm festival
11.04.2011 16:27 | O velikonocích lidé masově opouštějí město, kluby – jestli vůbec otevřou - zejí prázdnotou, největší kulturní povyražení je jít si dát klobásu do jednoho ze stánků na Staroměstské náměstí. Ne tak docela! Letos se v Praze o velikonocích, tj. od pátku 22. do neděle 24. dubna koná 5. ročník Sperm Festivalu!

Slavit na chatě můžete kdykoliv jindy, ale festival je tady pro Vás jen jednou ročně. A to ne ledajaký. Přiveze čerstvá jména jako například australskou indie-popovou tlupu Architecture in Helsinki, kteří právé vydávají dlouho očekávané album, legendárního DJ a zakladatele labelu Border Community Jamese Holdena, trojku Brandt Brauer Frick nebo zástupce německého labelu Freude-am-Tanzen Mathiase Kadena a Monkey Maffia. Další si snadno dohledáte na webu sperm.cz.

Výhody pražského městského festivalu jsou nad slunce jasné: kolem 3000 snadno dostupných restaurací všech katerogií i druhů, 1500 ubytovacích zařízení (sprcha a postel přijdou přespolním vhod), přes den se dá courat po galeriích, památkách, ZOO, Botanické zahradě, plavat v jednom z 20ti bazénů, nebo se jen tak válet v parku.

V MeetFactory se rozhodně nudit nebudete. Kvalitní hudba. Audiovizuální WOW počiny. O plný žaludek se nám postará GastroSperm se svými Quesadillas, Tajiny, Veg Burgery i po domácku vyrobenými Cupcakes. A po loňských dobrých ohlasech na nekuřáckou neděli bude letos festival bez cigaret celý.

Bonusem jsou lístky zdarma pro nejlepší z Vás! Pro ty, kteří dočetli článek do konce, nekoukaj jenom na obrázky a pošlou nám fotku na téma Sperm vs. Velikonoce. Všechny fotky budou ke shlédnutí na našem FB. Ta, co dostane nejvíc likes, vyhrává 2 x festivalový pass a novou desku Architecture in Helsinki. Druhého vítěze vybere odborná porota. Ten si odnese 2 x páteční vstup a poslední desku Soom T & Disrupt. Fotky posílejte na mail eva@sperm.cz.

Festival pořádá Fórum kulturní diverzity mladých, o.s. za podpory Hl.m. Praha, Ministerstva kultury ČR, Nadace Vodafone Česko-německého fondu budoucnosti a Goethe Institutu Partneři: Budweiser Budvar, T.A.Print, Becherovka Lemond, Red Bull Music Academy, Ableton, Disk Multimedia, Bio Oko, Meet Factory, GastroSperm Mediální partneři: Radio 1, Metropolis, Radio Wave, Poslouchej.net, Prague TV, Expats.cz a PlaGat.com