Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tata Bojs, Houpací koně a Sunflower Caravan zahrají pro domácí hospic

Benefiční koncert 5.října
Benefiční koncert 5.října
25.08.2017 09:57 | redakce ZaKulturou.cz

Tři výjimečné kapely se vystřídají na pódiu pražské La Fabriky při koncertě, který Cesta domů tradičně pořádá při příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Ve čtvrtek 5. října 2017 zahrají kapely Tata Bojs, Houpací koně a Sunflower Caravan.

„Kombinace jejich vystoupení a hudebních stylů slibuje nevšední zážitek. Velmi si ceníme, že právě tito hudebníci chtějí svojí účastí vyjádřit, že úcta k těžce nemocným a umírajícím lidem a péče o ně jsou důležitou hodnotou. Pražská elektronická skupina Sunflower Caravan navíc vznikla v roce 2001, tedy stejně jako náš mobilní hospic,“ říká Lenka Váňová z Cesty domů, která poskytuje paliativní péči přímo u klientů doma. Během večera budou představeny novinky nakladatelství Cesta domů a ke koupi bude i každoročně velmi žádaný diář.

Akce ke Světovému dni hospicové a paliativní péče, který připadá každoročně na druhou říjnovou sobotu (letošní 13. ročník na 14. 10.), probíhají po celém světě. Jejich společným cílem je podpořit diskuzi o tom, jak péče o lidi na sklonku života funguje a jaké jsou její možnosti. Cesta domů dlouhodobě usiluje o zvýšení informovanosti české veřejnosti o hospicové a paliativní péči a upozorňuje na to, že kvalita péče o umírající je starostí každého z nás.

Vstupenky za 390 Kč jsou v předprodeji na webu www.lafabrika.cz, od 4. září též v pokladně divadla.Tagy: benefiční koncert, koncert


Přidej komentář