Magazín kulturního dění v Praze a okolí

TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 2009 opět překvapí zajímavými hosty

Sveceny na tvrzi
TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 2009 opět překvapí zajímavými hosty
24.06.2009 21:40 | Letní hudební festival se vrací na Jižní Město v Praze od 21. do 29. července

Hudební festival Tóny Chodovské tvrze zve k setkání s houslistou Jaroslavem Svěceným a jeho rozmanitými hosty, mezi kterými budou například bývalý člen skupiny Lucie Michal Dvořák, kytarista Lubomír Brabec nebo Český komorní orchestr. Šestý ročník festivalu proběhne od 21. do 29. července na nádvoří Chodovské tvrze. Šest festivalových koncertů letos nabízí setkání klasiky s originálním multižánrovým programem. Unikátní příležitostí setkat se s živě hrajícími houslemi z 18. století bude předposlední koncert Slavné housle Pražského hradu.

„Letos se na nádvoří Chodovské tvrze uskuteční celkem šest festivalových koncertů, kde si přijdou na své vyznavači klasické, populární, rockové i alternativní hudby všech generací,“ zve spoluzakladatel festivalu Jaroslav Svěcený.

Houslista Jaroslav Svěcený bude v roli hostitele koncertovat s vynikajícími českými interprety. Na zahajovacím koncertě 21. července zahraje se svojí 15letou dcerou Julií a houslistkami - sestrami Danou a Janou Vlachovou a Českým komorním orchestrem slavné barokní koncerty. Na dalších koncertech se s Jaroslavem Svěceným představí kytarista Lubomír Brabec, klavírista Pavel Větrovec, zpěvačka Jitka Zelenková, na varhanní pozitiv zahraje prof. Josef Popelka. Po roce se 22. července na Chodovskou tvrz vrací i populární multižánrový projekt Vivaldianno s Michalem Dvořákem a Radimem Hladíkem.
Závěrečný koncert Tónů Chodovské tvrze má název Hudba pro všechny generace, kde si v premiéře a napříč žánry společně zamuzicírují Svěcený a Větrovec s hudbou Gershwina, Bernsteina, Brubecka nebo Williamse.

„Festival Tóny Chodovské tvrze se díky každoročnímu velkému zájmu posluchačů stal již tradiční a nezastupitelnou součástí kulturní sezóny na Jižním Městě i pražské kulturní scény v „prázdninových“ měsících,“ říká starosta Městské části Praha 11 Mgr. Dalibor Mlejnský.

V případě špatného počasí je, stejně jako v loňském roce, zajištěna „suchá varianta“ koncertů festivalu Tóny Chodovské tvrze v sále KC Zahrada. K němu diváky v případě potřeby dopraví od Chodovské tvrze autobusy. Předprodej vstupenek a abonentek v pokladně Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 4 –Chodov, telefon 267 914 831 a na mailové adrese info@chodovskatvrz.cz a na prodejních místech Ticketpro.

Festival pořádá Kulturní Jižní Město, o.p.s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 11. Festival se koná pod záštitou starosty MČ Prahy 11 Mgr. Dalibora Mlejnského. Všechny festivalové koncerty začínají ve 20.00.

Chodovská tvrz / KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s., Ledvinova 9, Praha 4, www.chodovskatvrz.cz
Detailní program festivalu níže

Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím, Jiřího Sulženka: Telefon: +420 608 520 690, 271 910 246 E-mail: jiri.sulzenko@kczahrada.cz www.chodovskatvrz.cz


TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 2009 letní hudební festival


21. července, 20:00 SLAVNÉ BAROKNÍ KONCERTY / Zahajovací koncert


Nádherné instrumentální koncerty pro orchestr a housle skladatelů Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a letošního jubilanta Františka Bendy (narozen 1709) rozezní nádvoří Chodovské tvrze.


Jaroslav Svěcený-housle Dana Vlachová-housle Julie Svěcená -housle Český komorní orchestr
320,- Kč / 250,- Kč
22. července, 20:00 VIVALDIANNO 2009Multižánrový projekt Michala Dvořáka (bývalý člen skupiny Lucie) a Jaroslava Svěceného odstraňuje bariéry mezi žánry a spojuje tak vyznavače několika hudebních stylů. Populární CD Vivaldianno je již ověnčeno platinovou deskou.Michal Dvořák - klávesy Jaroslav Svěcený - housle Radim Hladík - kytara Jiří Janouch - kytara Melody Quartett Tomáš Waschinger – bicí

390,- Kč / 290,- Kč
23. července, 20:00 LETNÍ SLAVNOSTI STRUN

Originální, virtuózní a půvabné skladby pro housle a kytaru od N. Paganiniho, M.Giulianiho, F. Gragnaniho i dalších autorů navodí působivou letní atmosféru.

Jaroslav Svěcený - housle Lubomír Brabec – kytara

320,- Kč / 250,- Kč

Přidej komentář