Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Třináctého na třináctce letos poprvé

Janota
Janota
19.03.2010 15:34 | Letošní první (celkově již jedenadvacáté) pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský zpěvák a kytarista, zakladatel kapely Oboroh, Slávek KLECANDR zve rozličné hudební hosty, se chystá na třináctý dubnový den. Tentokrát bude hostem večera nezaměnitelný zpěvák a kytarista, básník a fejetonista Oldřich JANOTA.

Oba hudebníci na koncertě představí svá nová alba – Janotovo album Ora pro nobis vyšlo koncem loňského roku a domovská kapela Slávka Klecandra Oboroh právě dotočila své další řadové album Ve věci probuzení pro brněnské vydavatelství Indies.

Koncert se koná v úterý 13. dubna 2010 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“

Hudební publicista Tomáš Hrubý ve své recenzi pro Deník E15 o Oldřichu Janotovi píše: „Oldřich Janota patří k nejbizarnějším českým písničkářům. Jeho písně se vyznačují mihotavou melodikou a texty přecházejí ze snivého fantaskna do zemité reality. Pevně si střeží svou „alternativnost“, přitom patří k nesmírně populárním tvůrcům mezi zasvěcenými včetně dlouhé řady muzikantských kolegů.“

Přidej komentář