Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Two Voices, vokální duo známé nejen z Talentmanie, vystoupí v Semaforu za doprovodu houslisty i mima

two voices
two voices - promo foto
04.01.2011 12:46 | Vokální duo Two Voices skýtá jedno z nejneobvyklejších a nejzajímavějších spojení na naší hudební scéně. Formace vznikla v červnu 2007. V té době již měly obě protagonistky za sebou vlastní profesní cesty, Edita Adlerová v oblasti klasické a alternativní hudby, Jana Rychterová jako šansoniérka a textařka. Spojením dvou různorodých ženských hlasů v dokonalém souznění vznikla možnost obrovského hudebního i výrazového obohacení.

Reperoár se pohybuje od klasických skladeb, přes specificky upravené lidové písně, sefardské písně, až po autorský šanson. Nechybí ani občasné výlety za skladbami jiných žánrů. Svým pojetím hudby se duo zařadilo do žánru crossover. Dva hlasy znějí obvykle s kytarou a doprovodem skvělých houslí Vladimíra Iljiče Pecháčka.Působivý celek Two Voices dává klasické hudbě překvapivé rozměry nejen zajímavými aranžemi, ale i díky autorskému obohacení texty J.Rychterové. Kromě precizního muzikantského přístupu je duo Two Voices charakteristické také zapojením humoru do tzv. vážného žánru.

Koncert se koná 26. ledna od 19 hodin v sále Divadla Semafor v Praze za doprovodu vynikajícího houslisty Vladimíra Iljiče Pecháčka a divadelního mima.
Vstupenky k dostání v sítích.


Přidej komentář