Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Two Voices a Jana Rychterová - vesele dušičkový koncert

Two voices
Two voices
27.10.2014 17:19 | redakce ZaKulturou.cz

V neděli 2.listopadu v 19 hod. se můžete jít naladit na dušičkový koncert Two Voices do Semaforu. To, že budou Dušičky, neznamená, že se Two Voices uchýlí k přílišné zadumanosti, i když něco vážnějšího také zazní. Hlavní ale budou oblíbené skladby velkých klasiků s trochu potrhlými texty Jany Rychterové, tedy Chačaturjanův Šavlový tanec o krádežích, Bachova Badinerie o cestování s navigací, Offenbachův Kankán o plastických operacích nebo Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji o jídle.

Two Voices jsou známí tím, že mají pečlivě daný scénář, který pak nadšeně mění a bourají přímo za chodu. Všichni také vědí o jejich vřelém vztahu k jídlu, tak nikoho nepřekvapí, že si sopranistka Dája Šimíčková občas dojde kousnout do svačiny. V těchto mezičasech je prostor pro Janu Rychterovou jako písničkářku a Vladimíra Iljiče Pecháčka jako jejího dvorního houslistu.

Publikum se tedy dočká i písní, jako jsou Povolená, Kandidátka žloutkových věd nebo Argentinec. A na to už pak opět může navázat sportovní tématika v podání Two Voices - nová píseň na melodii Bachova Braniborského koncertu na téma tréninku na půlmaraton. V neděli 2. listopadu v 19 hod. bude v Semaforu o zábavu postaráno i přes dušičkové počasí. Lístky jsou k dispozici na www.semafor.cz.

Informace na www.twovoices.cz.Tagy: Jana Rychterová, koncert, Semafor, Two voices


Přidej komentář