Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Two Voices se představí příští neděli v Semaforu, před létem naposledy...

Two Voices koncert Semafor
Two Voices koncert Semafor
18.05.2012 01:02 | redakce ZaKulturou.cz

**Two Voices se naposledy před letní přestávkou představí v divadle Semafor*

Vokální formace Two Voices, která naprosto netradičním způsobem interpretuje tzv.vážnou hudbu s texty Jany Rychterové, dala vzniknout naprosto novému hudebnímu stylu. Říkají mu CRAZY CLASSIC.

Ano, je poněkud bláznivé zpívat Chačaturjanův Šavlový tanec s textem o krádežích, stejně jako Mozartův Turecký pochod o fotbale, Offenbachův Kankán o plastických operacích, Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji o jídle či Beethovenovu Osudovou na téma krásy betonových staveb. Ano, je to bláznivé, ale funguje to! Diváci se u vtipně zpracovaných skladeb válejí smíchy, aby je ovšem po chvíli dojal například Bachův Air s poetickým textem. Představení graduje a houslista Vladimír Iljič Pecháček se průběžně zjevuje v šílených kostýmech podle toho, o čem se zrovna zpívá. I díky tomu, se z dua Two Voices postupně stalo trio Two Voices.

V neděli 27.5. v 19 hodin se v divadle Semafor můžete pobavit nejen s Two Voices ve složení Dája Šimíčková (Sestry Havelkovy), Jana Rychterová a Vladimír Iljič Pecháček, jako host opět vystoupí skvělá harfenistka Zbyňka Šolcová, alternující zpěvačka s nádherným sopránem Gábina Pešinová (Státní opera) a "dvorní" mim Ruda Papežík. Na scéně se objeví nakupovací košíky, míchačka i kankánová sukně, o překvapivé momenty nebude nouze.

*Koncert se koná 27.5.v 19 hod.v divadle Semafor, vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal.*

Více na www.twovoices.cz a http://www.facebook.com/Two.Voices.trio

Tagy: Koncert, Semafor, Trio, Two Voices , vokální skupina


Přidej komentář