Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Umělci a děti z dětských domovů se v Praze společně setkají na 5. ročníku festivalu OUT of HOME

Navigators
NAVIGATORS
07.05.2011 20:53 | Děti z desítek dětských domovů celé České republiky se společně s širokou veřejností a umělci setkají o víkendu 4. – 5. června v hlavním městě. Již 5. ročník festivalu OUT of HOME, který v minulosti například hostil zpěvačku Ewu Farnou, zpěváka Tomáše Kluse či skupinu Fundamentals, letos přivítá kapely Navigators a 4signs. Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem dětí, které žijí mimo svůj domov, jak vyplývá z údajů Ústavu pro informace ve vzdělávání. Počet takových dětí navíc neustále roste a dosahuje čísla téměř 8000.Novinář, kuchař, policista, moderátor, zubní hygienik, lektor fitness nebo recepční – to jsou jen některé z profesí, které budou letos představeny dvě stě třiceti dětem z dětských domovů v rámci zážitkové hry festivalu OUT of HOME. 5 ročník se bude v hlavním městě odehrávat pod tématem Už víš, čím budeš?. „Cílem letošní hry je, aby děti poznaly profese, které by je mohly bavit a jsou pro každého při troše snahy dosažitelné,“ vysvětluje organizátorka Klára Chábová. Každý tým bude hodnocený za splněné úkoly.

Večer, jenž se bude konat 4. června v klubu GOX na Smíchově, zahrne jednak slavnostní vyhlášení vítězů hry a dále pak hudební část festivalu. Koncerty budou přístupné i veřejnosti, vstupenka stojí 200 Kč a výtěžek bude tentokrát věnován na projekt Život nanečisto. Cílem festivalu je proto nejen naplnit užitečně volný čas dětí a něco je v rámci krátkého času naučit, ale rovněž podpořit neziskovou organizaci, která se věnuje podobné problematice.

Navigators, kteří jsou jednou z mála českých kapel hrajících pravidelně na hudební televizi MTV Europe, prolínají žánry R'n'B, soul, hip-hop, jazz a funk. Ke konci minulého roku skupina vydala na labelu Subpub Records limitovanou edici vinylového vydání svých prvních studiových desek: titulu sky travellin´ (2007), jenž se stal deskou měsíce časopisů Report a Playboy a desky My Place (2010). 4Signs – dříve známí jako The Loou - se již mohou například pyšnit vítězstvími v soutěžích Šance Muzikus nebo Český Tučňák. Dnešní sound kapely nabízí líbivou a energickou muziku v rytmech drum n bass, jungle,dance, funky a pop.

Více informací o akci naleznete na www.mimodomov.cz

Přidej komentář