Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Unikátní koncert v Paláci Akropolis: Jaromír Honzák „50“

honzak
Jaromír Honzák „50“ foto Adam Holý
16.08.2009 22:23 | Jeden z čelních představitelů české jazzové scény, kontrabasista a skladatel Jaromír Honzák, oslaví 31. srpna své kulaté narozeniny speciálním koncertem v Paláci Akropolis. Zahraje na něm v několika současných i dřívějších sestavách za účasti řady předních hudebníků, jako jsou Bratři Ebenové, Iva Bittová, David Dorůžka, Michał Tokaj, Vladimír Václavek, Piotr Baron, Kuba Stankiewicz, Beata Hlavenková a další.

V průběhu koncertu bude pokřtěno Honzákovo nové album „Little Things“ nahrané v sestavě jeho stálého kvarteta (David Dorůžka, Michał Tokaj, Lukasz Żyta) s hostujícím americkým saxofonistou Chrisem Cheekem, které vydává vydavatelství Animal Music. Kmotry alba budou Iva Bittová a Marek Eben.

Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketpro a Palác Akropolis.

Jaromír Honzák je šéfem jazzové Vyšší odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Často spolupracuje i se zahraničími hudebníky; právě on se svou pedagogickou činností zásadně zasloužil o rozkvět současné mladé české jazzové generace vycházející právě z Ježkovy konzervatoře (Vertigo Quintet, Organic Quartet atd.). Akademie populární hudby ohodnotila na Cenách Anděl obě poslední Honzákova sólová alba (Present Past – 2003 a A Question To All Your Answers – 2007); každé z nich dostalo v kategorii „jazz a blues“ cenu Album roku. Honzák se však vedle jazzu věnuje i jiným, více či méně sousedícím žánrům, je např. dlouholetým členem skupiny Bratří Ebenů, spolupracoval také s Ivou Bittovou a Vladimírem Václavkem.

Přidej komentář