Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Únorové mimořádné koncerty Pražské komorní filharmonie

PKF POHADKOVY KONCERT
PKF Pohádkový koncert
06.02.2012 18:52 | V měsíci únoru nás čekají hned dva mimořádné koncerty. Ten první 12. února 2012 od 17.00 hodin je určen především dětem, ale na své si přijdou i dospělí, kteří se na POHÁDKOVÝ KONCERT s podnázvem "Večerníček na koncertě" vydají.

Průvodce koncertu znají naši posluchači již z Cyklu koncertů pro děti. Malé Vinohradské divadlo bylo přizváno ke spolupráci od sezony 2008/2009 a po úspěšných ohlasech jim byl předán i letošní mimořádný koncert, který představí pohádkové náměty z děl klasických skladatelů, ale i speciálně složenou Večerníčkovou svitu a další známé melodie.
Průvodcem koncertu bude společně s herci Malého Vinohradského divadla moderátorka Martina Kociánová a hostem Pavel Šporcl, houslista a patron Cyklu koncertů pro děti.

Součástí koncertu je i výtvarná soutěž a prodejní výstava ve prospěch rekonstrukce kláštera v Pivoni, sloužícího postiženým dětem a dětem z válečných nebo přírodní katastrofou zasažených zemí.

Druhý únorový koncert v pořadí již třetí „mimořádný“ této sezony nese název ORBIS PICTUS  autorky Zuzany Lapčíkové.

Zuzana Lapčíková vytvořila velmi složitý a ojedinělý projekt Orbis Pictus, který měl premiéru v roce 2009 na festivalu Smetanova Litomyšl. Musela nejprve důkladně nastudovat Komenského texty a po dobu více než dvaceti měsíců skládala hudbu. Vzniklo tak unikátní vokálně-instrumentální dílo, které je zajímavým hudebním experimentem, přibližující jedinečnou Komenského tvorbu jinak, než ji známe z učebnic dějepisu. Kromě duchovních textů je z hudby jasně cítit prolínání jazzových prvků a hlavně silný vliv moravsko-slováckého folklóru, ze kterého autorka čerpala. Koncert je věnován výročí 420 let od narození J. A. Komenského a  uskuteční ve středu 22. února 2012 od 19.30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Pražská komorní filharmonie vystoupí společně s Českým filharmonickým sborem Brno pod taktovkou Stanislava Vavřínka. Zuzanu Lapčíkovou doprovodí její Kvintet a tajemný bas Jana Šťávy

Vstupenky online na www.pkf.cz (http://vstupenky.pkf.cz), na telefonu 224 267 644 nebo Orbis Pictus také na ticketpro.
Abonenti Pražské komorní filharmonie mají nárok uplatnit slevu 30% na jeden z mimořádných koncertů sezony.

 

 Tagy: PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE


Přidej komentář