Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vivaldianno hostem Sázavafestu

vivaldiano
vivaldiano
02.08.2010 09:36 | Vivaldianno hostem Sázavafestu Unikátní multižánrový projekt Vivaldianno houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy a autora projektu Michala Dvořáka se před podzimním turné představí na jediném letním festivalu - 10. ročníku Sázavafestu. Stane se tak v pátek 6. srpna od 19.40 hodin na 3rd stage. Pro tuto výjimečnou příležitost je připravena speciální rozšířená koncertní verze Vivaldianna. Na jevišti vedle Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka nebude chybět Radim Hladík s kapelou Blue Effect, zpěvačka Lenka Nová a MC Henry D, bolívijští indiáni z kapely Ritmo Latino a hráč na didgeridoo Aleš Doležálek. O hudební doprovod se postará osvědčená sestava s kytaristou Jirkou Janouchem, bubeníkem Tomášem Waschingerem a smyčcovým Melody Quartettem.

Vivaldianno má na svém kontě multiplatinovou desku, vyprodané koncertní turné po českých městech, jehož pokračování se chystá na podzim, a úspěšné DVD. Přitom vzniklo jako hudební experiment, jak potvrzuje Michal Dvořák: „Vivaldi je asi „nejlidovější“ z klasiků, měli jsme chuť jeho notoricky známé skladby upravit, umocnit zážitek z klasiky, přizpůsobit jí moderní době. Hudební experiment nakonec přerostl v úspěšné pódiové představení.“

„Jsem především interpret klasické hudby, tedy z velké části skladeb, které vznikly v dávné či nedávné minulosti. Vivaldianno je ale pro mne nadčasovým projektem, který propojuje minulost se současností a vytváří most lidem všech generací, kteří si cestu ke klasice teprve hledají....,“ dodává k projektu, který se 6. srpna představí návštěvníkům Sázavafestu, Jaroslav Svěcený.

Tagy: Sázavafest


Přidej komentář