Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vycházející světová klavírní hvězda se představí v Praze

yuja-clanek
25.04.2009 00:00 | ZaKulturou
Vycházející světová klavírní hvězda se představí v Praze


Yuja Wang.


Mladá čínská klavíristka Yuja Wang, která je skutečnou vycházející hvězdou světových pódií, se poprvé představí v Praze recitálem na Konzervatoři Jana Deyla v úterý 28. dubna ve 20.00 hodin. Koncert je součástí Komorního cyklu Pražské komorní filharmonie a na jeho programu budou klavírní sonáty Domenica Scarlattiho, Fryderika Chopina, Johannesa Brahmse a Igora Stravinského.

Dvaadvacetiletá klavíristka Yuja Wang je podle mezinárodní kritiky jednou z největších hvězd mladé generace a jako sólistka vystupuje s předními světovými orchestry a dirigenty. V poslední době například koncertovala se Sanfraciským, Chicagským a Bostonským symfonickým orchestrem, s Newyorskou filharmonií, Filadelfským orchestrem, Londýnským symfonickým orchestrem, Petrohradskou filharmonií, orchestrem curyšské Tonhalle či Akademií svatého Martina v polích a spolupracovala s dirigenty Michaelem Tilsonem Thomasem, Charlesem Dutoitem, Claudiem Abbadem, Jurijem Těmirkanovem, Nevillem Marrinerem a dalšími. Získala také exkluzivní nahrávací kontrakt od prestižního vydavatelství Deutsche Grammophon.

Její koncert v Praze je součástí evropského turné, při němž vystoupí také v Koncertní síni královny Alžběty v Londýně, v Tonhalle v Curychu, dále v Mnichově či italském Bergamu.

Vstupenky jsou v prodeji v kanceláři Pražské komorní filharmonie, Krocínova 1, Praha 1. Je možné je rezervovat telefonicky na čísle 224 232 488, e-mailem na pkf@pkf.cz nebo prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz.
Přidej komentář