Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Zahajovací koncert Svátky hudby v Praze se blíží!

Svátky hudby 2012
Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté - Interpreti Veneziani poprvé v Praze
12.09.2012 12:31 | redakce ZaKulturou.cz

Komorní cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, se v letošním roce uskuteční již po jednadvacáté a nabídne koncertní řadu složenou z osmi koncertů, které se budou konat od října letošního roku až do května roku 2013.

I v nové sezóně zůstává hlavním záměrem cyklu podpora nastupující generace českých hudebníků, kterou umocní navíc i spolupráce s Pražkou konzervatoří. 21. ročník cyklu bude slavnostně zahájen 16. října 2012 koncertem, nad nímž svou záštitu převzali J. E. Pasquale D’Avino, velvyslanec Italské republiky, a primátor hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., který zaštítí, podobně jako v loňském roce, celý ročník.

Ve Dvořákově síni Rudolfina vystoupí umělecký garant cyklu Václav Hudeček za doprovodu italského komorního souboru Interpreti Veneziani. Tento orchestr byl založen v roce 1987 a záhy si získal renomé pro svoji mladickou živost a italskou jiskru, která charakterizuje všechna jeho vystoupení. Kromě zahraničních angažmá vystupuje soubor pravidelně v rámci vlastní koncertní sezóny v Benátkách, kde jej ročně navštíví více jak 60.000 posluchačů z Itálie i zahraničí.

Soubor je tvořen talentovanými hudebníky, kteří interpretují barokní, klasický i moderní repertoár s virtuozitou, emocionalitou a výrazovou pestrostí, jimiž si získávají obdiv u návštěvníků i kritiky. Interpreti Veneziani každoročně vystupují na předních koncertních pódiích v USA, Japonsku, Kanadě i Latinské Americe a zdobí je také bohatá diskografie pro labely Musikstrasse a In.Ve.Nice Sound. Vystoupení na cyklu Svátky hudby v Praze bude jejich českým debutem, pozván byl i starosta jejich rodných Benátek Giorgio Orsoni. Vedle Interpretů Veneziani se v rámci letošní sezóny představí například harfistka Kateřina Englichová, violoncellistka Michaela Fukačová, klavíristé Ivan Klánský, Martin Kasík a Lukáš Klánský, hornista a dirigent Radek Baborák ale i celá řada mladých talentů nejen z Pražské konzervatoře. Navíc nebude chybět ani tradiční vánoční koncert či osvěžení v podobě setkání s hudbou z filmových pohádek nebo kapelou Čechomor. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.Tagy: Svátky hudby, Svátky hudby v Praze , Václav Hudeček


Přidej komentář