Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Druhé kolo soutěže Czech Jazz Contest má jasného vítěze!

Young stage
Young stage - Reduta Jazz Club
01.03.2014 11:38 | redakce ZaKulturou.cz

Mezinárodní talentová soutěž Czech Jazz Contest 2014 pokračovala v tomto týdnu svým druhým kolem, ve kterém porotu jednohlasně uchvátila německá formace Takadoon. Úterní i středeční večer opět nabídl skvělé koncerty a také tuhý boj, který však poslední formace změnila v jasnou záležitost. Německý quartet Takadoon znovu ukázal, že i třetí ročník Czech Jazz Contestu představuje na pódiu jazzového klubu Reduta absolutní špičku. A blížící se finálový večer tak slibuje mnohé.

Poslední únorová středa zrodila prvního postupujícího do finálového večera. Němečtí Takadoon předvedli na pódiu vynikající aranžmá svých autorských skladeb, výbornou sehranost a lehkost, která nebývá u tak mladého souboru často k vidění. Skladby prosycené lichými takty působily přesto velmi přirozeně a líbivě, zpěvačka Linda Fauffeldt zase nabídla velmi autentický a čistý zpěv, který dokládal vyzrálou práci s hlasem a zkušenost, což je v tak mladém věku v mnoha ohledech obdivuhodná vlastnost. Takadoon ukázali moderní autorský přístup inspirovaný severským jazzem a prvky amerického soulu a u odborné poroty vyhráli na celé čáře. Jsou tak vůbec prvními jistými finalisty letošního ročníku Czech Jazz Contestu, jelikož  pořád není jisté zda z prvního kola postoupí němečtí Jan Prax Quartett, či slovenská formace Nothing But New Trio. Zklamaný z této dvojice má však stále ještě velkou naději na divokou kartu.

Koho dalšího uvidíme ve finále? Více odpoví již následující třetí kolo soutěže, které se odehraje v úterý 4. a ve středu 5. března. Snad do konečného pořadí promluví konečně i česká kapela.

Atraktivní forma Czech Jazz Contestu je skvělým lákadlem pro diváky, kteří mohou přímo v sále rozhodnout o vítězi divácké soutěže, jež je nedílnou součástí finálového večera. Hlasující v divácké soutěži mohou získat zajímavé ceny a zároveň podpořit svou oblíbenou kapelu. Užijte si dramatickou hudební bitvu v celé její kráse. Přijďte již toto úterý podpořit svého favorita.

Studenti mohou využít slevy na vstupu i na baru!

www.czechjazzcontest.cz

www.redutajazzclub.czTagy: jazz, Reduta


Přidej komentář