Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ex baskytarista Chinaski Ondra Škoch pokřtil svou ryze autorskou desku Řekni napořád. Čekají ho další koncerty.

Ondra Škoch_křest Palác Akropolis 8. 4.
Ondra Škoch_křest Palác Akropolis 8. 4.
11.04.2019 09:35 | redakce ZaKulturou.cz

V pondělí 8. 4. představil v Paláci Akropolis hudebník a skladatel Ondra Škoch svou debutovou desku Řekni napořád. Samotného křtu se ujal muzikant a pedagog David Eben. V průběhu večera rezonovala kromě celého alba i řada písní z dob, kdy Škoch působil v kapelách Nitky, Manon 15 nebo Chinaski. Škocha čekají další koncerty v Brně a Písku.

Rok práce je za námi. Vše směřovalo k mému zatím největšímu koncertu. Společně s mou ženou Alicí jsme napsali album, které bylo naší účinnou terapií. Koncert, kterým jsem oslavil kulaté narozeniny, byl pro mě jedním z nejkrásnějších zážitků v životě. Díky neuvěřitelnému nasazení všech, kteří se podíleli, jak hudebně, tak i produkčně, to bylo opravdu parádní. Pro mě je to nový start, ” sdělil bezprostředně po křtu Škoch.

Na pódiu se kromě 17 členné kapely, vokálního kvartetu 4voice, smyčcového kvartetu Ristretto a 12 členného farního sboru Schola Sv. Václava objevila i řada hostů – zpěvačky Bára Fialová a Eva Matějovská, jazzman Petr Hanzlík, producent alba a kytarista Jiří Mašek. Role kmotra desky se zhostil skladatel, hudebník a pedagog David Eben, jehož soprán saxofon zazněl v úvodu večera v písni Vím. V průběhu večera se plný Palác Akropolis dočkal všech 12 skladeb z nové desky Řekni napořád.

Druhá polovina večera se nesla na vlnách doby, kdy Škoch působil v kapelách Chinaski, Nitky nebo Manon 15. Vlna nadšení se zvedla, když za bicí usedl Otakar Marpo Petřina. Diváci tak měli opět šanci po delší době vidět na pódiu čtveřici Marpo, Petr Kužvart, Štěpán a Ondra Škoch pohromadě. Show vyvrcholila písní Shake it, během které se Škoch v pestrobarevném kostýmu vydal mezi diváky, a roztančil tak celý sál. Za bicí usedl tentokrát Jáchym Grohman, syn zesnulého Pavla Grohmana, který byl zakládajícím členem kapely Chinaski.

Na pražský křest budou navazovat další koncerty. Škoch spolu s kapelou vystoupí 16. května v brněnském Music Bar Metro a poté zavítá 8. června na městskou slavnost Dotkni se Písku. Další informace na www.ondraskoch.cz

Vstupenky na brněnský koncert jsou dostupné v sítí www.goout.cz   


Ondra Škoch_křest Palác Akropolis 8. 4.
Ondra Škoch_křest Palác Akropolis 8. 4.
Ondra Škoch_křest Palác Akropolis 8. 4.
Ondra Škoch_křest Palác Akropolis 8. 4.


Tagy: Ondra Škoch, Řekni napořád


Přidej komentář