Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jan Prax Quartet nasadil pomyslnou laťku hodně vysoko!

Reduta Jazz Club - Jan Prax Quartet
Reduta Jazz Club - Jan Prax Quartet
24.02.2014 11:36 | redakce ZaKulturou.cz

Mezinárodní talentová soutěž Czech Jazz Contest 2014 odstartovala soubojem slovenské kapely Jazz Nut Trio a Jan Prax Quartett z Německa. V úterý 18.2. se v jazzovém klubu Reduta rozběhl již třetí ročník netradičního hudebního klání pro mladé hudebníky z celé Evropy. Do hlavní soutěže se probojovali interpreti z České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska, Itálie a Maďarska a ty čeká čtyřkolová trnitá cesta do prestižního finálového večera, který bude na programu 22.3.

První kolo Czech Jazz Contest 2014 bylo přehlídkou slovenského a německého moderního jazzu. Vyzrálé jazzové kompozice Slováků z Jazz Nut Trio se na pódiu střetly s nezvykle vyspělým hráčským stylem kvartetu čerstvě dvaadvacetiletého Jana Praxe, který před odbornou porotou potvrdil zvěsti o vycházející hvězdě německé jazzové scény. Výborně vystavěnými kompozicemi, individuálním ovládnutím nástrojů i suverenitou s jakou přenášel Jan Prax Quartett svou energii na zaplněný sál se s velkou pravděpodobností zařadil k favoritům letošního ročníku. Nemá však ani zdaleka vyhráno. V pondělí 24.2. první semifinálové kolo uzavře československý souboj mezi Nothing But New Trio ze Slovenska a českými Jeffrey Dahmer Legacy. Na postupujícího do finále si tak musíme počkat, stejně jako naše odborná porota, která ve složení Filip Jeníček, Petr Dvorský a Petr Beneš o všem rozhodne. Druhé semifinálové kolo je na programu v úterý 25.2. a ve středu 26.2.

Czech Jazz Contest 2014 patří k ojedinělým hudebním soutěžím v celoevropském měřítku a silná mezinárodní účast to jen potvrzuje. Ostatně vítězi a finalisty předešlých ročníků byli dnes již zavedené jazzové jména Jan Steinsdörfer, Pitch Bender nebo Jan Fečo. Soutěž navazuje na třináctiletou tradici soutěže Junior Jazz a nabízí to nejlepší z mladých začínajících jazzových kapel. Atraktivní forma je skvělým lákadlem pro diváky, kteří mohou přímo v sále rozhodnout o vítězi divácké soutěže, jež je nedílnou součástí finálového večera. Hlasující v divácké soutěži mohou získat zajímavé ceny a zároveň podpořit svou oblíbenou kapelu. Ale nepředbíhejme. Užíjme si dramatickou hudební bitvu v celé její kráse. Přijďte již v pondělí podpořit svého favorita.

Studenti mohou využít slevy na vstupu i na baru!

www.czechjazzcontest.cz

www.redutajazzclub.czTagy: jazz, jazz club, jazz klub, Reduta


Přidej komentář