Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Královská debata, Majáles Contest kapel má své vítěze

Královská debata
Královská debata
14.04.2014 23:48 | redakce ZaKulturou.cz

Každý správný král by měl umět přesvědčit své okolí a udržet si ho na své straně. Není to jen zábava, večírky a získávání skvělých zážitků. Jsou to právě i ony povinnosti, které dělají krále zodpovědným ve své funkci. To, že budoucí král tyto schopnosti má, si bude moci každý z vás ověřit už 15. dubna v Národní technické knihovně v Dejvicích, přímo v Ballingově sálu.

Královská debata se tento rok ponese v duchu Britské parlamentní diskuze. Každý z kandidátů představí svůj program a bude odpovídat na důležité společenské, vědecké ale i kulturní otázky. Nic není předem připravené, vše je založeno na spontánnosti všech zúčastněných. Díky tomu si tak ověříte pohotovost, intelekt, ale i rozhled králů v různých oblastech života. Pouze správný vládce by měl umět dokazovat také slovy a ne jen činy. Vyslechnout názory a nápady, co zlepšit či změnit na jednotlivých univerzitách, si můžete přijít od 17:00 hodin z úst krále Davídose Technického, Váchy I., Faraona Filipose CXIV., Miroslava II. a (S)Oráče zase I.

----------------------------------------------------------------

Majáles Contest kapel má své vítěze

Takové množství začínajících kapel pod jednou střechou snad ještě nikdy nebylo! Historicky první Majáles Contest SŠ a VŠ kapel včera v klubu Rock Café rozproudil mladou krev a vybral dvě nejlepší studentské skupiny. Obě budou mít možnost zahrát si na hlavní stage přímo v den konání Majálesových oslav. Prvenství v kategorii středních škol získala Stand Back 20 feet a z vysokých škol zabodovali kluci z The Peppercubes.

Večer se nesl ve znamení punku, rock a rock´n´rollu. Už od brzkých 18:00 hodin se scházeli fanoušci, aby podpořili své kamarády a poslechli si tak nejlepší z postupujících kapel ze soutěže Gambrinus Excelent Talents a Nová krev. Hlasovat mohli pomocí speciálních lístků až do zaznění posledních tónů. Účast i atmosféra v klubu byla opravdu hustá, a to až do vyhlášení výsledků. Jako na správném Contestu nechyběla rivalita, odhodlanost, ale i zábava a především správné pogo. I přes prohru některých soutěžících bylo vidět, že si večer užili a že o nich rozhodně ještě hodně krát uslyšíme.

V současné chvíli už také známe složení všech studentských kapel, které si zahrají na Pražském Majálesu. Kluci z Vagyny dy Praga nejsou na scéně žádnými nováčky. Pop-punkové složení Nouzovej východ si oproti nim stoupne na obrovskou stage poprvé. Ze soutěže iZUN Music Challenge postoupila kapela Band-a-SKA. Dalšími šťastlivci je například Algorytmus, Holden Caulfield, Exots, Craptfruit či Lex Barker. Zástupce zde bude mít i Studentská Akademie v podobě Robo Màrsys. Kruh uzavře kapela, kterou se teprve dozvíme 24. dubna opět v Rock Café v malém Contestu kapel.Tagy: Majáles


Přidej komentář